Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tényleg igaz, hogy egy 2-3...

Tényleg igaz, hogy egy 2-3 éves, középkategóriás tévé többnyire csak 2.1 lejátszására képes?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy 5.1-est, és egy ismerősöm azt mondta, hogy az új tévék többsége sem ismeri be, vagyis 2.1-ként fogja azt használni. Krvára nem értek a témához, ezért hálás lennék minden hozzáértő véleményre.

2019. febr. 25. 18:10
 1/6 repulo ***** válasza:
52%

Az a nyomorult tv a 2 hangszórójával nem mindegy, hogy 2.1-ben, vagy 5.1 ben nem képes megszólalni?

Ott a VCR + a sok hangfal, pont erre van kitalálva.

Úgy éljek, nem is értem, az emberek a tv-nél is csak a képátlót nézik, 120 rongyért legyen 4KUHD, legalább 150 cm, szóljon Dolby realhd 7.1-ben, főzze le a kávét, vigye ki a szemetet és legyen rendes mélyhangja.(1, azaz egy darab rendes polchangfal többe kerül, mint amit az átlagmagyar tv-re szán)

2019. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2.1 eleve nincs is ezen a szinten (vagyis a videófájlokba fűzve), ez egy fogalmi zavar.

2.0 sztereó sávokat lehet kétféle hangrendszeren előadni (erősítő + hangszórók): 2.0 vagy 2.1.

A 2.1 kitalálását az ihlette, hogy így nem szükséges 2 db szélessávú hangsugárzó és nagyteljesítményű erősítő, ehelyett csak "két kicsi meg egy nagy", vagyis így takarékosabb (hellyel is), olcsóbb is.

A 2.0 jelforrást az erősítő szűri sávokra, illetve közösíti a mélyeket, így lesz belőle 2.1

Olyan is lehetséges, hogy Windowsban a lejátszóprogram kimenetét beállítja valaki 2.1-re, ekkor szoftveresen hozza létre a három csatornát, akár 2.0, akár 5.1 forrásból.


Miután ezt tisztáztuk, TV-k az optikai, esetleg HDMI ARC kimeneten képesek kiadni általában 5.1 sávokat, ha olyan a digitális TV-adás vagy az USB-média.

A TV HDMI-bemenetére érkezett 5.1 viszont butításra kerül 2.0-ra, ha jól tudom, a Dolby-licenc korlátja miatt, így mehet tovább a kimenetre.

2019. febr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a 2-3 éves középkategóriás, hanem az idén gyártott felső-kategóriás TV nek is csak 2 azaz kettő db vacak hangszórója van. Nem is sugároznak ennél több hangsávot. És te hiába kötsz rá a te oldaladon akár 24 hangszórót, ha a túloldalon csak kettőre sugároznak. És nem 2.1, hanem 2.0
2019. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Mint jeleztem, krvára nem értek a témához, mondhatni annyira hülye vagyok, hogy a magyarázatok többségét fel se fogtam :D


Egyszerűsítve. Akkor ne vegyek 5.1.-es hangszórórendszert, mert az életbe nem fogja egy tévé se megszólaltatni. Esetleg egy olyan laptop/számítógép, amin van 5.1.-es hangkártya, a tévét pedig monitorként kötöm rá (de a hang nem innen fog érkezni).

2019. febr. 25. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Passzív hangszórókat hiába veszel, de olyan aktív 5.1 rendszert, ami optikai bemenettel rendelkezik, rá tudsz kötni a mai TV-kre általában, de ezt már leírtam (#2) és működnie is kell.

Egyébként is ilyet érdemes venni, mert sok számítógépre is ráköthető optikával.

Vannak ugyan optikai kimenet nélküli TV-k is, ezt meg kell nézni.

2019. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem optikai, hanem HDMI ARC-vel felfűzhető házimozi javasolt ma már.

A 2-3 éves középkategóriás tévék csak a Dolby Digital illetve a DTS hangot tudják továbbítani 5.1-es maximális hangfalkiosztással attól függetlenül hogy nekik 2 hangszórójuk van, vagy esetleg még van bennük egy kicsi mélynyomó is.

Viszont a mostani 4K tévék képesek a nagyfelbontású )DTS HD, Dolby TrueHD) hangsávok dekódolására is, 7.2 hangfalkiosztással is akár, csak megfelelő vevő erősítő kérdése.

2019. febr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!