Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Laptopon hogyan tudnám alkalma...

??.?? kérdése:

Laptopon hogyan tudnám alkalmazni a Print Screen gombot?

Figyelt kérdés
Vettem egy Lenovo Legion Y520 laptopot, próbáltam képernyőképet készíteni, de egyszerűen nem tudtam. Windows 10es operációs rendszeren nézegetni kezdtem, láttam be sincs kapcsolva, így bekapcsoltam a Print Screent a gépházban, de még így sem működött. Num Lock be van kapcsolva (Nekem ott helyezkedik el a PrtSc), próbáltam az Fn+PrtSc, Win+PrtSc, Win+Fn+PrtSc, Alt-tal is, Ctrl is, Shifttel is, negyszerűen nem tudom.

2018. dec. 23. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
prtsc gombbal csak a vágólapra teszed a képet, ahhoz hogy megjelenítsd kell egy program, pl. paintbe ctrl + v-zed
2018. dec. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Noha a Windows 7-ben már van a Képmetsző nevű program, de én már vagy 10 éve rászoktam erre, jobb is szerintem:

[link]

Noha ez fizetős, de vannak hasonló, ingyenes alternatívái.

Billentyűparancsok igény szerint beállíthatók.

Ha akarom, PrintScreenre leveszi az aktív ablakot, rögtön bedobja egy gyorsszerkesztőbe, ahol körül tudom vágni (a határolás módosítható, tologatható), X billentyűvel lehasítom, kész.

Ha bele kell rajzolni, keretek, nyilak, betűk, homályosítás, az is pillanatok műve, de tud még sok más dolgot is.

Ha esetleg át akarom dobni MS Paint-be, további módosításra, akkor csak E billentyű (edit). Vagy más program is definiálható, igény szerint. Ha a külső programban rámentek, módosul a kép ebben is.

Végül mentés automatikus fájlnéven (pl. dátum szerint).


De az alap használat (Print Screen --> körbevágás egérrel --> X --> mentés) csak ennyi.


Viszont később a véletlen megnyomások miatt átállítottam: Ctrl+PrintScreen indítja.

2018. dec. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy paintbe pl be lehet illeszteni, de nekem az volt a problémám, hogy nem készít képernyő fotót, így paintbe sem tudtam beilleszteni.

Második hozzászólónak köszönöm, hogy megpróbált kisegíteni egy másik lehetőséggel, de nekem elvben billentyűkombinációval és egy paintes beillesztéssel is el tudnám érni ugyan ezt, így erre a verzióra lennék kíváncsi :)

2018. dec. 23. 15:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem működne sehogy, akkor(ha windows 10ed van) az új updateban már megjelent, mostanában úgy szoktam printscreenelni, hogy "Windowsgomb + shift + S", ezzel megjelenik egy kijelölhető terület, amit szeretnél prinstcreenelni, kijelölöd hogy mekkora területet szeretnél fotózni.

A másik megoldás, hogy letöltesz egy szoftvert(én Lightshot-ot használok), azzal egyből fel is lehet tölteni egy oldalra(felajánlja a program), és a linket el tudom küldeni akinek akarom küldeni a képet. A program úgy működik, hogy 1x megnyomom a printscreen gombot, és itt is ki lehet jelölni a területet, hogy mennyit fotózzon le.

2018. dec. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!