Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az üzletek audió eszközökkel...

Az üzletek audió eszközökkel foglalkozó "audiofil" eladóit ti is arrogánsnak találjátok?

Figyelt kérdés

Lényegében venni szerettem volna egy hangprojektort vagy valami 5.1-es rendszert a tvmhez. Elmentem egy hifi boltba , illetve egy nagyobb elektronikai áruházba is. Először csak infót gyűjteni, hogy mit érdemes venni kb. 60-70.000 Ft- ből.

Amikor mondtam az eladóknak, hogy nagyjából mit szeretnék. Mindkét helyen kb. megvetéssel néztek ràm, hogy én egy kommersz, konzumer hangrendszert szeretnék. És hogy ezek valójában szarok. Nem szabad ilyet venni , hanem vmi rendes hifi kell.

Nyilván kb. Háromszor annyiért.


Értem én ,hogy a drágábbat akarják eladni. De ami meglepett, hogy kb. lenéztek amikor mondtam, hogy nem akarok profi cuccot. Csak egy vmivel jobb hangzást az alap tv hangszóróknál, ha lehet térhatással.


És nekem tényleg úgy tűnt, hogy különbnek érzik magukat, mert ők kifinomult audoliofil arcok.


Pedig ez nem valami nagy tehetség:D ha mondjuk k.va jól zongorázna vagy nem tudom akkor azt mondom, hogy biztos ilyen kifinomult belső hallásos arc mint Mozart vagy vmi. De így nekem csak egy szimpla eladónak tűnt aki el van szállva , mert félmillàs hifit hallgat.


Ti is tapasztaltatok hasonlót?



2018. dec. 21. 22:36
1 2
 11/19 repulo ***** válasza:

Majd, ha már nem korizol és nyitsz egy sportboltot,ők meg mennek a gyereknek cuccért, te is hülyének nézheted őket.

Gondolj bele, ők hallották a tényleg jól szólót is, amit akkor nem is ajánlottak.

Könnyű a jót megszokni, te mit szólnál egy békebeli, 0 bokatartású germina korit kereső emberhez?

2018. dec. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Pont az, hogy én nem akarok hülyének nézni/ lenézni senkit:D


De abban tényleg igazad lehet, hogy már megszokták a high end cuccokat és emiatt érzik nagyon gagyinak az olcsóbbat.


Viszont az láthatnák, hogy nem csak fekete -fehér a dolog. Hogy van a jó meg a gagyi.


Hogy hozzak egy másik példát:P


Ha eddig BKV- val utaztam (tv alap hangszóró) és idővel veszek mondjuk egy Audit (drága hifi). Attól függetlenül nem mondom azt, hogy mindenki Audit vegyen és a többi ennél olcsóbb autó mind sz.r


Mert lehet valakinek elég egy Ford Focus (60ezres soundbar) is arra , hogy eljusson A-ból B-be.


Na mindegy azt hiszem megyek aludni. Jó éjszakát!

2018. dec. 22. 00:55
 13/19 anonim ***** válasza:

"Az üzletek audió eszközökkel foglalkozó "audiofil" eladóit ti is arrogánsnak találjátok?"

Nem, csak te.

Amikor 12 évvel ezelőtt a jelenlegi munkahelyemre kerültem, engem is arrogánsnak tartottak, aztán a kollégáim saját elmondása szerint rájöttek, hogy csak "hülye stílusom van", és szerintük szakmailag és emberileg hozom azt a színvonalat amit elvárnak tőlem.

Egy hozzám hasonló emberrel akadhattál össze, aki egy "dilettánssal" állt szemben.

Van amikor én is látom, hogy fölösleges a matek képletet levezetni valakinek, aki nem nagyon van képben, és nem is értené, de az eredményt kiszámolom neki.

Az objektív döntés a megfelelő ismereteken alapul. Gyanítom hogy egy rövid párbeszéd alatt hamar leesett neki, hogy hiába kezd felvilágosításba, vagy hiába száll veled vitába. Egyébként, ha az a dolga, azért fizetik, hogy lebeszéljen az olcsó kategóriáról, akkor azt fogja tenni. Ennyi.

2018. dec. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mind1 nekik olyan sincs csak kategorizalni tudnak.


Lehet hogy nem tudtad hogy mit akarsz de nekik sincs több százezres hifijuk otthon .


Ez olyan amikor új autót veszek ha nem öltözok ki nem szolgál ki.

2018. dec. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

13-as nak: annyiban nem értek veled egyet , hogy én teljesen elismerem , hogy a drága hifi jobb lehet, szebben szól. csak jelenleg nem azt kerestem.


Pl, ha szövegszerkesztésre kell nekem egy számítógép , akkor sem akarok venni 4-500.000ért egy gamer pc-t. Ami nyilván sokkal jobb. Csak éppen nem arra van szükségem.


Itt is kb. ez a helyzet. De azt nekik is el kéne ismerniük, hogy a gyári tv hangjàhoz képest egy 60ezres szett is sokkal jobban szól. És nem megvető szemmel nézni, hogy én olyat szeretnék venni. Mert végső soron náluk akarom hagyni a pénzemet.


Nem azzal van bajom , hogy rá akár beszélni a drágábbra, az érthető. Hanem a hozzáállásàval, amikor mondom neki, hogy most nem az kell. De azért megköszönném, ha segít eligazodni az olcsóbb 50-100ezres termékek között.

2018. dec. 22. 08:39
 16/19 anonim ***** válasza:
#13, "nem arrogáns, csak hülye stílusa van" = "nem arrogáns, csak de". Szóval remélem úgy értetted hogy "nem rosszindulatú, csak hülye stílusa van". Mert így már van értelme.
2018. dec. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz dolog ám egy témát a 0-ról indítani, amikor már van rálátásod a dolgokra, nem mindenkinek van meg ez a képessége és ezért elítélni sem szabad. Annyiban értek a kérdezővel egyet, hogy ha csak olyan embernek tudnak "segíteni", aki amúgy is ért hozzá, akkor miért vannak ott, lehetne ott egy szimpla árufeltöltő is, aki kihozza nekem a cuccot, miután magamtól kiválasztottam. Értem én a problémát, az eladó is buta volt, mert nem tudta megmutatni a különbséget a te vélelmezett igényeid és a között, amit egy kicsivel nagyobb ráfordítással elérhettél volna. Kapásból tudnék mondani olyan szetteket, amik csak kicsit kerülnek többe és filmnézés közben mosolyra húzná a szádat, nemcsak kicsit jobb, mint a tv saját hangja.
2018. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Isti1976 ***** válasza:

Elég sok boltban az eladók, mivel nem tulajdonosok, megengedhetnek maguknak bármit, szerintem nem a te hibád volt.


Másik oldalról a valódi audiophile rendszerek nem valami TV-s cuccnál kezdődnek, ilyesmit nem is árulnak azok a boltok. Ezért főként nem értem, miért néznek le téged egy olyan helyen, ahol igazából kommersz cuccokat árulnak.


Amúgy a TV csatornák hangsávja nem egy nagy durranás, pontosabban a laposan szóló Tv hangszórókhoz van igazítva, próbáltam valódi audiophile rendszeren (csak a D/A konverter volt 430eFt) TV-t nézni és lehangoló az eredmény, szóval azzal amit vettél nem lőttél mellé, sokkal drágább sem jobb arrra, amire neked kell.

2019. jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Mindkét helyen kb. megvetéssel néztek ràm,"


Faterom is így szokott járni. De neki alapból üldözési mániája van. És jókat derülök rajta mikor meséli, hogy ezek azt hiszik róla hogy ő hülye?

Szóval ott kezdődik a dolog, hogy amikor ő azt meséli hogy mások hülyének nézik, akkor ő saját magát nézi hülyének. És ezen nem lehet segíteni.

Észt nem adhatok mindenkinek, mikor nekem is épp hogy elegendő mennyiség van.

2019. jan. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!