Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az üzletek audió eszközökkel...

Az üzletek audió eszközökkel foglalkozó "audiofil" eladóit ti is arrogánsnak találjátok?

Figyelt kérdés

Lényegében venni szerettem volna egy hangprojektort vagy valami 5.1-es rendszert a tvmhez. Elmentem egy hifi boltba , illetve egy nagyobb elektronikai áruházba is. Először csak infót gyűjteni, hogy mit érdemes venni kb. 60-70.000 Ft- ből.

Amikor mondtam az eladóknak, hogy nagyjából mit szeretnék. Mindkét helyen kb. megvetéssel néztek ràm, hogy én egy kommersz, konzumer hangrendszert szeretnék. És hogy ezek valójában szarok. Nem szabad ilyet venni , hanem vmi rendes hifi kell.

Nyilván kb. Háromszor annyiért.


Értem én ,hogy a drágábbat akarják eladni. De ami meglepett, hogy kb. lenéztek amikor mondtam, hogy nem akarok profi cuccot. Csak egy vmivel jobb hangzást az alap tv hangszóróknál, ha lehet térhatással.


És nekem tényleg úgy tűnt, hogy különbnek érzik magukat, mert ők kifinomult audoliofil arcok.


Pedig ez nem valami nagy tehetség:D ha mondjuk k.va jól zongorázna vagy nem tudom akkor azt mondom, hogy biztos ilyen kifinomult belső hallásos arc mint Mozart vagy vmi. De így nekem csak egy szimpla eladónak tűnt aki el van szállva , mert félmillàs hifit hallgat.


Ti is tapasztaltatok hasonlót?



2018. dec. 21. 22:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Jah végül am vettem egy 5.1-es hangprojektort, két hátsó hangszóróval. 65-ért. És nagyon megvagyok vele elégedve:P
2018. dec. 21. 22:38
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából full megérdemled a leírtak alapján.
2018. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Mármint micsodát? A soundbaromat vagy a beképzelt eladót?


Amúgy még azon gondolkodtam, hogy ezek az arcok lenémítják a tv-t, ha nincs rákötve semmi hangcucc? Mert ha a 60ezres hangszóró ennyire gagyi számukra akkor gondolom a gyári tv hangzás egyenesen 'karcolhatja' a fülüket...

2018. dec. 21. 23:08
 4/19 repulo ***** válasza:
100%

Mert nem hangprojektort vettél, hanem soundbar-t, de még azzal sem vagy tisztában mi a különbség, és ez alighanem lerítt rólad.

Ha az ember olyasmit vesz, amivel hosszú évekig, vagy optimális esetben évtizedekig együtt fog élni, utánaolvas, megpróbál tisztába jönni az igényeivel, és azt próbálja párosítani a lehetőségeivel és azzal, hogy mi a neve az általa kereset eszköznek. Az, hogy az Árukeresőn egy kategória a kettő, nem jelent semmit. Egy audiofil boltban 60.000 forintèrt, egy középkategóriás RCA kábelt kapsz 1, esetleg 2 méter hosszban.

Szóval, nem az eladóban van a hiba.

2018. dec. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ez esetben elismerem, hogy tévedtem a megnevezéssel kapcsolatban. Azt hittem , hogy a hangprojektor magyaros félrefordítása. Bár elég kétértelmű a megnevezés. Mert pl a Samsung magyar nyelvű oldalán is hangprojektornak írják az angol oldalon lévő soundbart.


Ez esetben szerinted mi a hangprojektor pontos definíciója? (Nem kötekedésből, tényleg érdekel)


A boltra visszatérve pont azért mentem be , hogy informálódjak. Csak meglepő volt , hogy egyből fikkázzák, ha nem többszázezres cuccot veszek.


De ha olyan gagyi ,akkor meg minek árulja egy audiofil bolt? Akkor ez róluk is elmond valamit..

2018. dec. 22. 00:11
 6/19 A kérdező kommentje:

Illetve szerintem a hozzáállás szempontjából MINDENKÉPPEN az eladóban van a hiba.


Azzal teljesen egyetértek, hogy egy többszázezres rendszer jobban szól, mint amit én vettem 60ért.


Itt a beképzeltséggel van gondom, hogy nem nézem le a másikat, mert neki az is megfelel/ arra van kerete.



Hogy mondjak egy példát én is elköltöttem 120ezer forintot a korcsolyámra (jégkorongozom) , de attól nem fikázok le senkit ha valaki egy 20ezres koriban jön le játszani.

2018. dec. 22. 00:16
 7/19 repulo ***** válasza:

Hát, az audiofil boltok nem a tömegigényre vannak.

Ez talán segít abban, hogy mi a különbség.

[link]

2018. dec. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 repulo ***** válasza:

Milyen korid van?

Bauer és milyen pengével? Milyen élet húzatsz bele a köszörüssel? :-)

Vagy már lemaradtam?

2018. dec. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Egy Graf Ultra F50-es:D


Ha ismered a márkát, akkor mondhatni, hogy 'audiofil kategória' Szerintem mind kényelem, mind védelem szempontjából nagyon jó korik. De mondjuk ez lehet , hogy már kicsit off topic..


Lényeg az, hogy nekem furcsa hogy ha bemegyek egy boltba informálódni, hogy mi lenne a legjobb megoldás 50-100e Ft között. Akkor azt mondják, hogy azok mind rosszak ( pedig ők is árulják) Vegyek 250ért egy hifit.

De mondom nekik, hogy én csak az alap TV hanghoz képest szeretnék egy kicsit jobb hangzást nem túl drágán , akk meg úgy néznek rám mint egy hülyére.

2018. dec. 22. 00:31
 10/19 A kérdező kommentje:
Pedig mondom amit vettem végül 65ért már azzal ég és Föld a különbség, azhoz képest ami volt.
2018. dec. 22. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!