11nm-es szobába mennyire érdemes komoly hangrendszert venni?

Figyelt kérdés

Amik biztosak:

1. Térhangzás nem kell.

2. Úgy gondolom mélynyomó az kell nekem.

3. Valami jobbféle 2.1 hangfalszett kellene nekem.

4. A szoba bár csak 11nm, de ugy lenne berendezve, hogy ez csak házimoziszoba, szóval csak TV-t és kanapét tartalmazna.


1. Ez a szett nagyon tetszik amúgy, persze csak sztereoként kötném be, de félek a 30 cm-es mélytől, hogy sok lesz ide.

[link]

2. Valami "komolyabb" PC 2.1-es szett lehetséges bőven elég lenne ilyen kis területre, szimpatikusak az Edifier 2.1-ek is.

3. Pioneer vagy Onkyo HiFi-ken van mélynyomónak kimenet és ez lenne a házimozi, ez nem tudom mennyire baromság.


Nem tudom mit lenne érdemes ide venni...?



2018. szept. 3. 08:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ hogy mit akarsz? Hogy jól szóljon, vagy jól is nézzen ki? Ha a kinézet nem számít, akkor neked háromutas, aktív hangváltós hangfalat javasolnék, max 2x15W-al. Persze hozzá egy 30 W-os erősítővel. Túl kicsi a tér, ide ez lenne az ideális.

A linkedről:

Mit akarsz 130W-al? Lebontani a szobát? És a 125W-os sub-bal?

Az ára alapján tudja is ezeket, viszont 11nm-re ez "elefánt a porcelánboltban".

Ne menj 15W-fölé hangfalanként, mert értelmetlen.

2018. szept. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyesmit nem szobához, szobamérethez vesz az ember, hanem azért, mert IGÉNYE van rá, és rendelkezik azzal az anyagi feltétellel és háttérrel, hogy ezt megteheti. (Arra célzok, hogy megvan mindene, be vannak fizetve a számlák, és MÉG PLUSZBAN erre IS jut).


Amúgy szerintem 11 m2-re én nem ölnék horribilis összegeket egy őrületesen full extrás hangrendszerbe, inkább spórolnék egy nagyobb házra, ami kizárólag és csakis az enyém és senki másé, ahol lehetőleg rohadtul messze vannak az -esetlegesen panaszkodó - szomszédok, és ha megvenném/megépíteném, akkor úgy venném/építeném meg a "kecót", hogy az az általad felsorolt ÖSSZES igényemnek megfeleljen. Aztán lehet ordíttatni full max hangerőn is akár, ha arra van igényed.

2018. szept. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó oké, én is érzem, hogy az túl nagy, nem véletlen a kérdés.

Konkrétan valamit ajánlani? A hifi kiegészítve méllyel mennyire baromság?

[link]

2018. szept. 3. 08:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Leirnad hogy mire akarod hasznalni ? Es pontosan miert akarsz melynyomot ??
2018. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert eddig valahogy akárhány mélynélküli rendszert hallottam, valahogy mindig olyan érzésem volt, hogy kell az a mély.

Mire akarom használni? Azért nem írtam, mert a szokásos: zenére és filmnézésre. Ha már pontosítani akarok, akkor azt mondanám a zene az elsődleges, ott szóljon szépen, és a film a másodlagos.

2018. szept. 3. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Hat ha dumm dummot akarsz akkor kell a mely..ha ugy akarod hallani ahogy azt kitalaltak akkor erdemes lenne egy hdmi bemenetes hazimozi erositot venni es 1 par normalis hangfalat. Sokszor sokkal jobb a vegeredmeny.

De ha dongetni kell akkor nincs mese kell a melynyomo.

2018. szept. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: Hagyjad már a házimozi "erősítőt", az nem erre való. Normális zenehallgatáshoz egy rendes analóg cuccos kell, mondjuk egy Quad 405. Igaz hogy sokkal kisebb teljesítményű is elég lenne, de legalább nem fog torzítani, ha kicsit odatolod.
2018. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Isti1976 ***** válasza:

Kis szobában az a jó, hogy nem kell bele nagy hangfal.


Ne wattban, hangminőségben gondokozz. Pl ez egy árához képest jó hangfalpár;


[link]


Mélynyomó nem kell ekkora szobába, teljesen felesleges.


A hangfal legyen a rendszer árának a 70%-a, 20% az erősítő és 10% a többi.


Fontos a jó elhelyezés sokat dob a hangminőségen, mély visszaverődések szűrése (padlószőnyeg, könyvespolc)

2018. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!