6ohm-os "erositore" 8ohmos hangszoro?

Figyelt kérdés

Adott egy 2.1es hangfalszett aminek a melylada hangszoroja membranja kiszakadt.(6ohm 15w)

Van itthon egy 5.1es hazimozi mejladaja ami 2x akkora meretben, viszont ugyan ugy 6ohm, es 65w. Kiprobaltam vele, szepen meghajtja. Masnap elmentem a boltba egy 6ohm os hangszoroert, erre mondja az elado hogy csak 4 es 8 ohmos van. Az lenne a kerdes hogy keressek egy 6ohmos 5.1es melyladat hasznaltan valahol, vagy vegyek egy 8ohm os hangszorot az eredeti ladaba?

Nem tudom mi legyen, koszi a valaszokat elore is.



2018. máj. 21. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
8
2018. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Legyen a gyariba uj, 8ohmos? Nem lesz kevesebb a mely, a nagyobb ellenalas miatt?
2018. máj. 22. 07:10
 3/4 anonim ***** válasza:
de, halkabb lesz
2018. máj. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most gondolkodtam, es lennr meg egy kerdesem.

Az mukodhet hogy veszek egy 4ohmos hangszorot, es kotok ra 2ohmos ellenalast hogy 6legyen, ami kell is. Ez igy mukodhet? Vagy hulyeseg?

2018. máj. 22. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!