Tudnátok ajánlani olyan hangtechnikát, amivel már egy kisebb kültéri rendezvényt le lehet bonyolítani?
Mivel annyi féle/fajta holmi van a piacon nem tudom, hogyan induljak el, minél mit kell nézni, mi az ami megvásárolható, hogyan tudom később bővíteni, stb...
Odáig eljutottam, h kell egy erősítő, meg hangfalak, illetve keverő, csak mi van akkor, ha több hangfalat akarok rádugni az erősítőre? Hangfalból milyet vegyek? Erősítőből milyet vegyek?
Feladathoz kell választani az eszközt. Te erről semmit nem írtál. Valamint a rendelkezésre álló keretről sem...
Nagyon máshogy jön ki a dolog, ha konzervzene bejátszás lesz egy vurstliban egyetlen "van még helyünk a következő menetre" mikrofonnal, emléktábla avatás az önkormányzatnál, DJ a strandon vagy Fási Ádám fél-playback hakni négy háttérénekessel az anyák napi tenisztornán. És persze ott az I.H.B. buli tíz - húsz baráttal a telken (iszunk-hányunk-belefekszünk). Ez mind "kisebb kültéri rendezvény".
Általánosan a kitelepülős rendezvényeknél kritikus a ládák mennyisége, azaz mennyi és mekkora autóval tudod kivinni a cuccot és mennyit kell mókolni az összeállítással (és mennyi embert kell pluszba megfizetned, hogy a kapott 45 perc alatt fel- és levonulj). Kis színpad esetén jobb lehet az aktív láda. A szállításkor meg kell védeni a felszerelést, hordládát mindennek. Ráadásul jó hordládát mert az össze- de főként a szétszereléskor nagy a fejetlenség és lopnak is. A cuccot etetni kell árammal, erre powerbox a megoldás: [link]
Az áram és a jel el kell, hogy jusson a színpadról a keverőbe (stage kábel, lehetőleg dobon) és a további eszközökhöz. Kábelen és csatlakozón ne spórolj, főleg kültéren és kitelepülésnél nagy a mechanikai igénybevétel. Persze kábeles láda is kell. Taposócsatorna védi a földön vezetett kábeled, és a hallgatóságot is a pofára eséstől. Kültéren az időjárásra is figyelni kell, a szél és az eső külön külön is gond, de együtt tuti, hogy tönkretesz bármit, aminek nincs védelme, fedése.
"csak mi van akkor, ha több hangfalat akarok rádugni az erősítőre?"
Elsőre azt mondom, ilyet ne akarj. Másodikra is ezt mondom. Ha az élet belekényszerít, akkor kimatekozod, hogy adódik az "ohm" megfelelőre. Általánosságban inkább párhuzamosan köss, míg bírja az erősítő, mint sorosan, hogy a keresztváltók fázisproblémái egymásra halmozódjanak.
"Hangfalból milyet vegyek?"
Martin Audio, QSC, Meyer, dBTechnologies és még ezernyi van, ahogy észrevetted, de tudni kellene a keretet és a célt.
"Erősítőből milyet vegyek?"
Leginkább semmilyent, vegyél aktív dobozt. Nehezebben nyírod ki a tapasztalatlanságoddal és még helyet is spórolsz. Létezik mindent egybe keverős - lejátszós aktív láda, szűkös keretből nagyobb házibuliba jó lehet. Ilyen például az LD Systems Road Buddy sorozata.
Ha mégis külön erősítőt szeretnél, akkor lásd az előző bekezdést, azaz mire, mennyiért? Hiába piszok jó a Bryston, ha annyi pénzből inkább autót vennél. Kettőt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!