Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért indul újra a gépem...

Miért indul újra a gépem amikor a processzort 1100 Mhz fölé állítom?

Figyelt kérdés
Amd Athlon XP 2500+ Barton magos procim van (most raktam bele), de ha biosba 1500 fölé rakom és utánna bekapcsolom bejün minden aztán ha megnyitok valamit, a képernyő néhol becsíkoz és újraindul a gépem, 1100 Mhz n nem csinálja ezt. Video kártyám: Shapphire Radeon X1650 pro 512 mb, alaplap: Abit KD7A Volt procim: Amd athlon xp 2200+ (ez nekem futott 2500on is gond nélkül)
2010. jún. 3. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Hogy őszinte legyek azért, mert ez egy nagyon alsó kategóriás ócskavas, amit nem tuningolásra kell használni. :)

Amúgy adj neki + feszültséget a BIOS-ban, ha feljebb húzod, akkor nem fog meghalni. Persze csak óvatosan, hamar haza lehet vágni a procit.

2010. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kösz tudom :D de nem húzni szeretném hanem csak azt hogy fusson annyin amennyin kell neki :D
2010. jún. 3. 17:00
 3/7 A kérdező kommentje:
ugyanúgy meghal csak most dob hozzá egy kékhalál képernyőt is
2010. jún. 4. 21:27
 4/7 Jovanny ***** válasza:
De ha azt akarod, hogy ne dögöljön meg, feszt csak óvatosan told, nézd, hogy ne melegedjen túl a proci. Egyébként ezek alplapi BIOS beállítások, ha az előző procit húztad, gondolom csináltál CMOS resetet a jumperekkel, mielőtt beletetted ezt.
2010. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát öö nem csináltam.. kellet volna? hogy?
2010. jún. 5. 19:34
 6/7 A kérdező kommentje:
montad hogy húzzam a feszültséget, utánna kisípolt, akkor csináltam bios resetet
2010. jún. 5. 20:45
 7/7 Jovanny ***** válasza:
CMOS resetet az alaplapod használati utasítása szerint kell csinálni. Van az alaplapon 2 (vagy 3) tüske,CMOS RESET vagy ilyesmi felirattal, ezeket kell összezárni pár másodpercre, aztán levenni a jumpert.
2010. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!