Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 2.1 -es hangprojektor, soundba...

Roaden kérdése:

2.1 -es hangprojektor, soundbar -nál van e jelentősége, hogy DTS vagy DolbyDigital vagy Pro Logic 2?

Figyelt kérdés
Mi a fő szempont ha jó hangzást szeretnék és mindenképp 2.1 -ben gondolkodom?

2017. nov. 8. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:

annyiban van hogy ezek mind tömöriett jelek. Tehát ha jó hangzát szeretnél elérni akkor a PCM a legjobb.

Pro Logc 2 meg dolby digital szerntem annyira nem lényeg. Pro logic 2 az egy analog stereojel

"felskálázása" pl 5.1-re, De ez csak virtuális. A Dolby Digitalnak és a DTS-nek is inkább több hangszórós rendszereknél van értelme. egy Stereo hangrendszernél inkább ront a minőségen mivel tömöritett digitális jel.

2017. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár igazából egy ilyen hangprojektornál szerintem nem tapasztalsz sok külömbséget PCM és DD között. Tehát teljesen mindegy. A Pro logic 2 meg egy elavult technológia. Ezt nem ajánlom
2017. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó hangzás az relatív pl: zenére csak sztereó!
2017. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen relativ.

De ugye nem mindegy hogy MP3 zenét hallgatsz stereoban vagy mondjuk FLAC

Szerintem ilyen hangrendszernél teljesen mindegy. a DTS is jó meg a Dolby Digital is. Én is Dolby Digitalban nézem a filmeket. Zenehallgatásra, és gitárra viszont analog csatornán, stereoban van rákötve a gép a házimozimra. igy alapvetőleg ha elinditom a médiacentert. Akkor automatikusan optikai kábelen viszi át a jelet a házimozirendszerre. De mivel ritkán játszom. igy alapvetőleg az analog Stereo az alapértelmezett a gépemen.

2017. nov. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!