Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1 Soundbar nem szól, csak...

5.1 Soundbar nem szól, csak sztereóban?

Figyelt kérdés

Üdv.

Vettem egy Sony HT-RT 3 5.1 Soundbart ami össze van kötve PC vel optikai kábellel és az lenne a problémám, hogy nem adja le az 5.1-et.

Hangtesztnél működik, kijön az összes hangfalból külön külön a hang, viszont hamár egy filmet indítok ami 5.1 hangsávval rendelkezik az szimpla sztereo.

Szól a két surround is, de frontként szólnak.

Mi lehet a probléma?



2017. aug. 7. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Lejátszó programban kapcsold be az S/PDIF passthrough-t.
2017. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sikerült beállítani VLC-n.

Köszönöm :D

Esetleg ezt belehet valahogy állítani windows-nál alapértelmezettnek, hogy akár a zenéket is valamilyen szinten 5.1-be játssza le?

Gondolom youtube nem tud 5.1-et leadni csak is sztereót?!

2017. aug. 7. 19:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs térhang (azaz sztereó zenét hallgatsz) valaminek elő kell állítania a kamu hátsó és center csatornát.


Ezt vagy a lejátszó szoftver tudja, vagy a hangkártya. Például a Realtek beállítópanelen "hangfal kitöltés" a funkció idióta magyar fordítása. A gond az, hogy csak AC3 vagy DTS encodert tartalmazó (ritka, pl. Creative Sound Blaster Z) hangkártya tudja ezt a keverést optikain kiküldeni.


A jó megoldás az, ha a Sony soundbar maga tudja a funkciót, próbáld végig a hangprogramokat. Ha nem (amin csodálkoznék), akkor legközelebb olyat keress. Pl.: Yamaha YAS-306


Youtube esetén úgy tudom ugyanez a helyzet.

2017. aug. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt most javasolta egy kollégám, kipróbálhatód hátha:

[link]

2017. aug. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nézegettem igazából, de nem vagyok benne biztos.

Inkább olyan mintha csak frontnak használná a két hátsót is.

Megnézem a linket, köszönöm a segítségeteket. :)

2017. aug. 8. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!