Mi lehet a gondja az 5.1 hangfalszettemnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a problémám a következő lenne. Van egy 5.1 aktív hangfalszettem. Be van dugva a hangfal, áram alatt van. Van rajta 2 kapcsoló. 1 a hátulján egy billenő kapcsoló. Miután felkapcsoltam elől felvillan egy kis fény a kapcsoló mellett és eközben a mélynyomótól erős búgó hang hallatszik. Ha megnyomom a másik kapcsolóját is akkor bekapcsol a hangfalszett, szólnak a hangszórók. Viszont ahogy bekapcsolom a búgó hang semmivé válik, egy pukkanás hallható és szól utána tökéletesen. Kikapcsoláskor is ugyan ez. Lenyomom elől...akkor búg....ha hátul is akkor persze elhallgat mert nem kap áramot. Levettem a hangszóró borítását és megfigyeltem, hogy amikor elkezd búgni akkor a membránt húzza befele, majd mikor pukkant jól kilöki.

2017. nov. 5. 18:05
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez ilyen. Nincs rendesen kiszűrve a tápzaj, nagyon sok hangfalszett ilyen, főleg az olcsóak.
2017. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Új korában nem volt ilyen gondja. Nem jó a tápja akkor már? Cserélni kell vagy lehet javítani? Esetleg mekkora ennek a költsége?
2017. nov. 6. 21:10
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem nem érdemes ezzel vacakolni, hacsak nem jótállásos még, vagy ha értesz az elektronikához, van pákád, stb.Én nap,mint nap ilyeneket csinálok és én sem vacakolok ilyenekkel, tökre felsleges. Általában valamelyik szűrőkondi kiöregedik vagy kiszárad, átvezet, lassabban töltődik, közben más alkatrészeket is tönkretehet.........
2017. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!