Hifi tornyomnak mi lehet a gondja?

Figyelt kérdés

Van egy awia hifim nem mai darab...

30 a max hangerő egy laptopról megy auxon át a zene 6db hangszóró van rajta de gyárilag 2-őt adtak és annyi a bekötés is. 2x35w erősítő. Ha 20 felé tekerem olyan 22-23nál egy erősebb basszus kikapcsolja a hangot és ki kell húzni és bedugni hogy újra bekapcsoljon.

Lehet amiatt hogy fordítva kötöttem be.

Azóta 20x szétszedtem. Volt egy amikor teljesen annyi volt szétszedtem kitakarítottam és újra jó lett.

Volt korábban erősítőm de csak 20w volt annak 50 volt a véghangerő és írtó hangosan szolt.

Ugyan ezek a falak voltak rajta.

Feltételezem ha nem kap elegendő energiát nem lesz elegendő hangos. Vannak tapasztalataim.

Gondolom a pirosba megy a csíkos a feketébe a csík nélküli kábel.

Szóval milyen tanácsot adtok a hiba ok keresésének elkezdéséhez?



2017. jan. 25. 22:26
 1/7 holnaptegnapja ***** válasza:

A HIFI tornyodat nem ismerem. A márkanevet igen.


A komolyabb HIFI-be a hangszóró meghajtó végfokának vezérlő áramkörébe beépítettek egy elektronikus végfok védelmet.


Ezt azért tették, mert a hangvégfok nagyobb terhelésnél (legyen az egy pillanatnyi terhelés is, vagy túlmelegedés, vagy több és nagyobb teljesítményű hangfalak rákötése vagy nem megfelelő impedancia) megvédje a végfokot és a hangfalakat is a tönkremeneteltől.

Ha a hangvégfokod pl, 4 Ohmrosra lett tervezve, mégis több hangfal van rákötve, akkor az már nem 4Ohmos impedancia és "leül" a rendszer.

Ez a tippem.

Szerintem ez a védelmi áramköröd csinálja ezt a hatást.

A basszus egyébként is a legnagyobb terhelést okozó frekvencia tartomány.

2017. jan. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet benne valami amit mondasz. Rá tudok segíteni valahogy az erősítésre?

Úgy értem sorosan köthetek erősítőket hogy nagyobb teljesítményt kapjon? Az energia nem kétirányú és a végfok nem kapna töltést?

2017. jan. 25. 23:04
 3/7 holnaptegnapja ***** válasza:

Nem megoldás.


Ha az AWIA toronyhoz ragaszkodsz, akkor békélj meg azzal, hogy ez a végső tudása,


vagy veszel egy másik erősítőt ami többet tud.

Sorba nem szokás erősítőket kötni. Felejtsd el.

===============================================


Lakásba egy helyiségben, szerinted nem elég a 2X35Watt hangfal?


Szerintem még az anyóst is ki lehet kergetni vele a világból, ha megküldöd. ;), ha csak nem siket szegény. :D

2017. jan. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 holnaptegnapja ***** válasza:

A hangfalak rákötésében én vissza állítanám a gyári verzióra.

Mert ne kísértsd a végfokod védelmi rendszerét.


Két hangfalnál többet nem tennék rá ...az erősítő teljesítményéhez képest javasolt a a hangszórókat illeszteni, mind mennyiségben, impedanciában, polaritásban és teljesítményben. Ezt a szabályt sose lépd át így kevesebb problémád lesz a hangtechnikában az életben.


Uff ;)

Csak jó tanács volt.

2017. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gyári 2db 35w hangfal a két 500w és két 2000w van 5070w erősségű fal rákötve. :D Kicsit eltúloztam. A gyári kettő nem olyan hangos és szép éles hangú mint a jelenlegi beállítottság.
2017. jan. 26. 00:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és egy 60nm gyárban használom bulira. Túl lehet kiabálni alig 100decibeles hangot ad amikor 140-et is tudna.
2017. jan. 26. 00:27
 7/7 holnaptegnapja ***** válasza:

Őööhhh, inkább légyszi, írd le Braille-írással ide, majd kitapogatom a lapos monitoron, mit írhattál utoljára.

:D

2017. jan. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!