Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Plazma vagy LCD tévét érdemese...

Plazma vagy LCD tévét érdemesebb venni?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az előnye vagy hátránya?
2010. máj. 17. 11:28
 1/5 Réti bubuzér ***** válasza:
LCD! A plazma már halott technológia, nem is nagyon erőltetik. Ha sok pénzt szánsz rá, akkor LED-es LCD-t érdemes venni, az hosszabb élettartamú, és egyenletesebb a háttérvilágítása. (Igaz, jóval drágább, mint a hagyományos fénycsöves LCD)
2010. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Plazma könnyen "kipukkad" 10/2 plazma TV megcsinálja ezt bármilyen nagy nevű a gyártó.
2010. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

FULL HD LCD, szerintem a LED meg irrealisan draga, annyival nem jobb mint amivel tobbe kerul.plasma-nak nagyobb a latoszoge es szebbek a sotet szinek (de ez igazabol csak sotetebb kornyezetben jon ki, egy vilagos nappaliban kifejezetten rossz).regebben a plasma-ba ''beleegett'' a tv csatornak jele, ha sokat nezted ugyanazt, de ugy tudom mostaniaknal mar nincs ilyen gond.en mindenkeppen az LCD-t vagy ha van ra keret akkor a LED-et ajanlom.

udv

M

2010. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Az LCD tv-k fényereje csak kb. harmada a a plazmáénak. A frissitési ideje a kanyarban sincs az LCD- nek és a LED-es tv nek a plazmához képest. 4 ms kontra 0.001 ms. A megjelenített színek tekintetében is magasan vezet a plazma. Adott méretben a plazma olcsóbb mint az LCD, és sokkal olcsóbb mint a LED. A nagy tévhit pedig az, hogy a fogyasztása sokkal magasabb a plazmának, de eco üzemmódban kevesebbet fogyaszt mint egy lcd, bár a led-től azért nem. Nincsen viszont 22 vagy 26 colos kivitelben. Egy nappaliba a lehető legjobb válsztás a plazma, aki mást mond, az nem látott még közelről tv-t.
2010. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már elárulhatom, hogy kb. egy hónapja hagytam rábeszélni magam egy 26"-os LG plazmára, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Az üzletben is a kép minősége győzött meg. Csak azért tettem fel a "nagy kérdést", mert azóta hallok ilyet is, olyat is. Ezek szerint nem dobtam ki 180ezret feleslegesen az ablakon.

Köszi mindenkinek a kommentet. Megyek tévézni. :)

2010. máj. 18. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!