Egy TV készenléti állapotban mennyit fogyaszt? Érdemes éjjelre kihúzni a konnektorból? Kérdezhetném akár a számítógépet vagy mosógépet is.
Ezt a használati utasításából tudod meg. Minden márka minden típusa máshogy fogyaszt.
Háát, ha neked van este erőd minden elektromos eszközön végigmenni, kihúzni, következő nap reggel pedig bedugni, akkor csináld.
2-5 Watt, de több is lehet.
Ha van sok herkentyű aminek készenléti módja van, az összesen jelentősebb fogyasztást is jelenthet.
Ráadásul nyári viharok a kikapcsolt (készenlétben leledző) eszközöket is veszélyeztetik.
Én áramtalanítom az eszközöket ha nem használom őket több napig.
Nem kell mindet kihúzgálni, kapcsolós elosztót használok és egy mozdulattal kikapcsolom az összeset.
Van, amikor 2 órát nézem csak a tévét, akkor a maradék 22-re talán érdemes kihúzni.
Amúgy mennyit fogyasztanak ezek nagyságrendileg egy éjszaka (8 óra) alatt? 10 Ft, 20 Ft, 30 Ft?
https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..
Régebbi kérdés, régebbi technologiával de annyira nincs nagy különbség. Csak nagyon hosszútávon lesz sok az a költség amit megeszik készenlétiben. Elöző voltam
Ha sok ilyen készüléked van, havi 1000 Ft-ot is lazán össze tudnak hozni.
Mondjuk két TV készülék, két set top box, egy számítógép, egy monitor, a konyhában a mikró/elektr. gyújtású tűzhely ami mindig mutatja az időt, a router, a DVD lejátszó, az olaszos lezserséggel mindig bedugva tartott telefon adapterek, stb.
De még a törpefeszültségű (LED-es vagy 12V-os halogén izzós) asztali lámpa is, aminek a trafója kikapcsolva is fogyaszt, mert a kapcsolója a szekunder körben van.
"Régebbi kérdés, régebbi technologiával de annyira nincs nagy különbség."
Régi kérdés, új válasz, épp ez az, hogy van különbség, mert a képcsöves TV-k lemágnesező PTC-termisztora készenlétben is fűt rendesen, azt valakinek meg kell fizetni. De azoknál is van / volt relés vagy triac kapcsolás (a nagyobb méretű, illetve igényesebb kategóriában), ami csak a bekapcsolás pillanatában terhelt.
LCD és plazmák viszont jelentéktelen készenléti áramot vesznek fel.
Még ezen belül is találkoztam speciálisan erre kiélezett típusokkal, amiben a szokásos megoldásoktól eltérő áramköri trükköket vetettek be, hogy még azt a kis áramot se vegye fel, vagyis gyakorlatilag semmit nem fogyaszt. Grundig vagy Philips, pontosan már nem emlékszem.
Később meg bejött a bust-PWM technika, ami rövid csomagokban veszi fel a készenléti áramot, épp csak annyit, ami minimálisan szükséges. Laptoptápok is vannak ilyenek, felismerhető a halk, kattogó hangról, közelről fülelve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!