Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A Samsung UE32D5000 TV nálatok...

A Samsung UE32D5000 TV nálatok is 9W-ot fogyaszt készenléti állapotban?

Figyelt kérdés
Ez 30, 40-szerese a gyári adatnak. Vagyis 3-400 Ft-ért áll a polcon havonta, készenlétben. Így átlagosan sokkal többet eszik, mint ha menne.
2012. jan. 8. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik neked a dolog, nem fogunk helyetted reklamálni, se visszavinni.

Elég felnőtt lehetsz a témához ha már vettél egy ilyen tévét és lecsekkoltad, így mérlegelhetsz hogy megéri-e továbbgörgetni a dolgot.

Nem akarok tippeket adni, de: méréssel igazolhatóan nem felel meg a műszaki paraméter a gyártó által megadottnak. Ez anyagi hátrányt okoz, kb 4 ezres évente.

Kérj árcsökkentést vagy kijavítást/cserét.

Ha már nem emlékszel hol vetted, a számlán rajta van a cím, a jótálláson a szervíz, a samsung weblapon pedig a kapcsolat menüpontban az ügyfélszolgálat elérhetősége.


További szép napot.

2012. jan. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A gyártó adatai mindig csak tájékoztató jelegűek.

És hozzá kell tenni hogy előírás szerinti üzemeltetéssel érhető el.

Például be vannak nálad kapcsolva az energiatakarékos funkciók? (Menü-Rendszer-Eco megoldás).

Egyébként szakemberként mondom hogy marhaság a 0,3 W készenléti fogyasztás hiszen az állapot jelző led is többet fogyaszt.

Azt ajánlom hogy ha energiatakarékos akarsz lenni használat után kapcsold ki a főkapcsolót és máris 0 W-ot eszik a készülék.

Én például minden elektromos eszközt olyan elosztóba dugtam amin van kapcsoló így használat után mindent kikapcsolok(tv, dvd,beltéri,hifi,számítógép és bármi ami elektromos).Így éves szinten több ezer forinttal csökkent a számlám!

2012. jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És egy mondat lemaradt!

A működés közbenni érték is jóval több nemcsak ennél hanem az összes lcd/plazma tv -nél.

Tudtad(mérted?) hogy egy átlagos CCFl csöves 32 colos lcd átlagosan 70-95 W fogyasztással bír, míg egy LED LCD tv ugyanilyen méretben 60-85 W fogyasztással?

A hagyományos 72 cm -es képcsöves készülék átlagosan 90-110 W -t.

Tehát az egész energiatakarékos bla-bla-bla csak reklám?

2012. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az üzemi fogyasztást is megmértem, az frankón stimmel. 45w-nál többet eddíg még nem tudtam kipréselni belőle, bármit is felvettem maximumra.

De a 9w, már csak azért is brutális, mert ugyan hova tud elmenni negyed annyi, mint amennyit egyébként fogyaszt?

De azt nem hiszem, hogy a készenléti állapotnak van ECO, meg nem eco verziója is! Minek?

Egyébként nekünk is sokmindek kapcsolósra van megoldva a lakásban. De ezt most valami oknál fogva nem akarom így megcsinálni.

2012. jan. 9. 08:17
 5/8 A kérdező kommentje:

A legelső válaszolónak meg üzenném, hogy pontosan ezért tettem fel ide ezt a kérdést, hogy továbbgörgessem-e a dolgot, vagy nincs mit tenni.

Ahelyett hogy igennel, vagy nemmel válaszolt volna, itt nekem indulatoskodik....

2012. jan. 9. 08:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Veszett már több is kárba. Én olyankor szoktam anyázni, mikor elmegyek munkába és úgy hagyom a 100-as égőt a fürdőben, 14 órára...


Amúgy jó tévé? Viszi az avikat srt felirattal normálisan? Néhány boltban azt mondták, nem viszi, meg az mkv-t se, ezért nem mertem még megvenni.

2012. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ahelyett hogy igennel, vagy nemmel válaszolt volna, itt nekem indulatoskodik...."


Kedves Kérdező, nem vagyok indulatos.

Ez egy olyan hely, ahol ha kérdezel, választ kapsz.

Ez sajnos elkerülhetetlen.


'A vélemény olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra.'

2012. jan. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem UE26C4000 van, az visz mindent, szerintem ez is.
2012. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!