Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Rendeltem egy cd lejátszót,...

Rendeltem egy cd lejátszót, aminek a teljesítménye: 4x53W (FF-MOSFET), milyen teljesítményű hangszórókat érdemes/szabad hozzá venni?

Figyelt kérdés

A cd lejátszó márkája: LG LAC-3900RN MP3 CD-s autórádió

A hangszóró mérete: 10cm átmérőjű lenne az optmiális


2010. máj. 13. 14:28
 1/7 anonim válasza:
Teljesen mindegy milyet vásárolsz, 10cm-es kategóriában nincs olyan teljesítményű hangszóró (illetve van, de nagyon drága és be sem tudnád szerelni a hatalmas mágnese miatt) ami elbírja a mai cd-s rádiók teljesítményét. 2 lehetőséged van, vagy megelégszel a 10centis hangszóróval és elfelejted a basszus és a loudness gombokat (a hangszórókat mindig a feltekert basszus vagy a mélyhang kiemelés öli meg), vagy vásárolsz 100-150W teljesítményű 16centis hangszórókat és megpróbálod beépíteni az ajtókba, vagy ovál hangszórókat veszel és a kalaptartóba teszed őket.
2010. máj. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Néztem neten ilyen 40-45wattos névleges teljesítményű hangszórókat 10centisbe, akkor azokkal nem lehet gond? Illetve ezeknek van egy maximális teljesítménye ami ilyen 100watt körül mozog, ha egyszer kétszer feltekerem maxra akkor nem lehet gond igaz, vagyis nem gyilkolják szét egymást igaz?
2010. máj. 17. 11:16
 3/7 aulac ***** válasza:

Ökölszabály, hogy a hangszóró teljesítménye legalább kétszer akkora legyen, mint az azt meghajtó erősítőé.

Számszerűsítve:

53W-os erősítőhöz legalább 120W-os hangfal kell.

Különben tönkremegy.

2010. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hmm akkor nekem rosszul jött le a dolog, azt hittem hogy 53watt alatt kell hogy legyen a hangszóró névleges teljesítménye(nem igazán értek hozzá). Köszi a felvilágosítást! Tehát akkor, ha jól értem minél nagyobb névleges teljesítményű hangszórót keressek? A névleges teljesítménye ilyen 100watt körül mozogjon(ha találok olyant), viszont van egy maximális teljesítménye is, az mindegy mekkora? Nem teszi tönkre a lejátszót nem? Valahol viszont pedig nem írják oda csak mondjuk hogy 130watt, akkor ez melyiket jelenti, a maxot?
2010. máj. 17. 22:48
 5/7 anonim válasza:

valóban bevált az a szabály hogy a hangszóró teljesítménye kétszerese legyen az erősítő teljesítményének, DE! Ez nem a maximális teljesítményt jelenti, főleg nem autóhifinél.

Sajnos a gyártók a jobb eladhatóság miatt eszement teljesítmény adatokat írnak a dobozra, pl. egy hangszóróra rá van írva 120W, ez a maximális teljesítmény amit kibír. De azt nem írják oda hogy meddig! A gyártó megterheli 120W-al, egy másodpercig szólt és meghalt, de kibírta egy másodpercig, tehát ráírhatja a dobozra ezt a marha nagy számot, a legtöbben pedig ezen szám alapján választanak hangszórót...

Még mindig az első hozzászólásomban leírtakat javasolnám. Ha 10centis hangszórót kötsz rá, minél nagyobb legyen a teljesítménye (mint az orosz rádióknál, minél nehezebb annál jobb, nem vicc) és a basszussal csínján bánjál, akkor talán sokáig fogja bírni.

2010. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Lenne még egy kis kérdésem, illetve tanácsot szeretnék kérni. Néztem kettő hangszórót, ami előre jó lenne(alakja miatt). Belinkelem. Megtudod mondani, hogy érdemes-e, vagy ezek jók-e? És ha igen, melyik a jobb.


[link]


[link]

2010. máj. 19. 23:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezeknek volt így első találatra a legnagyobb folyamatos teljesítménye, viszont van sok olyan, aminek a folyamatos teljesítménye kisebb vmivel, de a maximális meg jóval nagyobb.
2010. máj. 19. 23:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!