Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hangszóróm sercegő hangot...

A hangszóróm sercegő hangot ad ki zenelejátszás után, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a lehető legjobban körülírni a helyzetet, mert gondolom valahol ott lehet a probléma, hogy sok minden van a konnektorba csatlakoztatva. Szóval, elég kicsi a lakásom és elég kevés konnektor is van benne, így kénytelen vagyok egy helyre bedugni mindent. Ezen az egy helyen van ugyebár egy falba épített konnektor, amibe be van dugva egy T-elosztó.


1. A T-elosztóba van bedugva egy router

2. Egy 2-es földeletlen elosztó, amibe egy állólámpa és egy lávalámpa van bedugva

3. Valamint egy rendes 1,5 m-es 3-as elosztó.


Ebbe a hármas elosztóba van bedugva még a hangszóró, a számítógép, valamint egy másik több m-es elosztó, amivel a mikró működik. Na már most ez így leírva is soknak tűnik, de valamilyen megoldás biztos van. A hangszóró az, amin kijön ez az egész, akár a számítógéppel, akár külön mp4-lejátszóval kötöm össze, az első zene lejátszása után nem hangosan, de idegesítően jön ki belőle valami olyasmi hang, mintha megakadt volna valahol valami, és ismételné önmagát, nem magas, inkább olyan "köpködő" vagy nem is tudom milyen hang.


Erről a hangszóról van szó:

[link]


Egy pár héttel ezelőtt a tv is ebbe a konnektorba volt bedugva, az egy halk, magas sípoló hangot adott ki, igaz azóta már van új helye és akkor még nem volt itt ennyi a kábel, és a probléma is megszűnt. Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogy lehetne megoldani a problémát, esetleg az is előfordulhat, hogy maga a konnektor nem bírja a terhelést, és át kellene valahogy építtetni?


2016. nov. 26. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A mikrót mindenképp válaszd le mivel a tápodnak se tesz jót amikor megrántja a hálózatot bekapcsolásnál.


Érdemes lenne mindenhol földelt elosztót használni és aT elosztót elfelejteni.


A jelenlegi konnektor helyére 1-2 ezer forintból meg van egy 2 es konnektor abba mehet már a két hosszabbító ami földelt kell, hogy legyen.


Valószínűleg az lesz a probléma.

2016. nov. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 monakritika ***** válasza:
Ez a köpködő hang szerintem a hangszóró kábelja miatt van, mert befogja a jeleket, és így rádióként működik. ez ellen nem tudsz csinálni semmit, csak vegyél hozzá vastagabb kábelt.
2016. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egyébként egy másik helyen, távol ettől a sok elektronikai cucctól, és ott hibátlanul működött. Lecseréltem minden elosztót egy 8 aljzatos földelt elosztóra, de a probléma még mindig fenáll!
2016. dec. 12. 00:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor valami rezonanciát okoz a hálózatba. Érdemes lenne megnézni.

dugd be a hangszórót. Telefonnal teszteld, hogy szól-e és jó. Aztán egyesével dugdoss be mindent.

Amikor ismét előjön a hiba annál az eszköznél van valami gond azt máshova kell csatlakoztatni és kész.

(Rosszabb esetben megnézetni nincs-e valami baja de valószínűleg csak elektromos zajt generál, amit a mikró szokott is nem kicsit.)

2016. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!