Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a pc-re rákötött aktív...

Ha a pc-re rákötött aktív sztereo hangfalpár mellé bekötök egy mélyet is akkor az úgy jól szólna-e?

Figyelt kérdés
mert a beállítás szerint ez már 5.1, hisz csak onnan van mély, viszont center meg hátsó hangfal nincs, így amik a centerre meg hátra mennének nincsenek.... ezért nemtom, hogy most ez így hogyan szólna?

2016. okt. 2. 20:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#7-es: ezek a subok így elég jók, valóban jó megoldás lenne, de egyrészt ezek drágábbak, ezt még meg kell fontolnom, másrészt pedig az, hogy a subon megy át a jel a 2.0-ra az nem ront a hangminőségen?
2016. okt. 5. 23:05
 12/17 anonim ***** válasza:

Mihez képest ront? Egy Accuphase aktív keresztváltóhoz? Igen, ahhoz képest igen. De ez az ára, hogy működjön.

Valahogy meg kell oldanod a frekvenciák osztását és a tartományok jelszintjeinek összehozását. A 4.0 ötleted élőben kellene kipróbálnod, lehet jó. Tudsz kölcsön kérni egy aktív subot?

#7 voltam

2016. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

sajnos nem tudok kölcsönkérni, de lehet az lesz a legjobb, ha olyan sub-ot veszek amin van kimenet...


tudnál írni azon a 2 sub-on kívül még? vagy hogyan keressek rá? :D használtan venném (garanciával) azonban ilyen feltételekkel nem találtam megfelelő árban egyikből sem... az a jamo 30.000 lett volna használtan több mint 1 év garival (újonnan kb. 45e) de az ugye mégsem igazán jó nekem.

2016. okt. 10. 18:28
 14/17 A kérdező kommentje:
amúgy arra értettem, hogy ront-e, hogy ha a solo 6c közvetlenül a hangkártyára van kötve, mintha közvetetten (ha előbb a sub, majd abból megy a solo 6c-hez, akkor rosszabb-e a hangminőség?)
2016. okt. 10. 18:30
 15/17 anonim ***** válasza:

valami > semmi

Azaz a valami mindig csinál valamit, jelen esetben ront a hangon, ahhoz képest, mintha nem lenne. Ez az ára, hogy legyen sub. Más kérdés, hogy a Solo 6C nem az a színvonal, ahol e miatt kellene aggódni. (Sokan a minimalizmust kimaxolták SE csöves erősítővel és egyutas hangsugárzóval. https://www.youtube.com/watch?v=6j5_cpkpBk4)

Sub-ot meg úgy kell keresni, hogy megnézed a fotóján, van rajta egyáltalán line szintű ki- és bemenet, majd meg kell nézni a leírásában, hogy is működik. Azt hiszem, én csak a már írtaknál drágább subokat tudok. De nem ez lenne a cél.

Amúgy ezt látom most használtan jó vételnek: [link]

2016. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

értem. Azt sejtettem, hogy ezen a szinten nincs jelentősége, csak megerősítést kértem :)

Újat nézve a thonet & vander sw10 -t láttam eddig a legolcsóbbnak (amik rendelkeznek kimenettel) de arra sincs jelenleg pénzem... no de használtan biztosan találok valamit, akár jobbat is, meg amit linkeltél az is elég jó vétel lenne, csak arra akkor még gyűjtenem kell egy kicsit.


Az pedig mit jelent, hogy hogy működik? ha van rajt kimenet, akkor az még hogyan működhet, ha nem úgy, hogy a 2.0 felé küldi a hangot? Bocsi, de annyira nem vagyok jártas ebben, kezdő vagyok :)

2016. okt. 10. 21:17
 17/17 anonim ***** válasza:
Működhet a kimenet úgy, hogy a teljes hangsáv kimegy, és úgy, hogy a keresztváltóval leválasztott mély nélkül (szabályozhatóan valamilyen kezelőszervvel).
2016. okt. 11. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!