Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha a pc-re rákötött aktív...

Ha a pc-re rákötött aktív sztereo hangfalpár mellé bekötök egy mélyet is akkor az úgy jól szólna-e?

Figyelt kérdés
mert a beállítás szerint ez már 5.1, hisz csak onnan van mély, viszont center meg hátsó hangfal nincs, így amik a centerre meg hátra mennének nincsenek.... ezért nemtom, hogy most ez így hogyan szólna?

2016. okt. 2. 20:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És hova kötnéd?
2016. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A hangkártya sub/center kimenetére
2016. okt. 2. 20:18
 3/17 anonim ***** válasza:
Nézd meg a neten, mit írnak a hangkártyáról.
2016. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

kicsit pongyolán fogalmaztam :D

tehát a pc-ben van egy 7.1-es xonar D1 hangkari, aminek a szoftverében be lehet állítani a sztereo, 4 hangszóró, 5.1 és a 7.1 rendszert... na most gondolom sztereóban nem jön ki hang a sub/ctr kimeneten, ehhez legalább 5.1-re kell állítani (ezt mondjuk még nem próbáltam)... de ha 5.1-re állítom, akkor tudomásom szerint mind a 6 hangszórót feltételezi (tehát 2 első, 2 oldalsó, 1 center, 1 mélynyomó)... így ha csak a 2 első meg 1 mélynyomó lenne bekötve, akkor a többire küldött jel elveszik, hiszen olyan hangfalak nincsenek így azokat nem játssza le semmi... jól gondolom ezeket a dolgokat? :D

2016. okt. 2. 20:27
 5/17 A kérdező kommentje:
mármint milyen szempontból nézzek utána? :)
2016. okt. 2. 20:28
 6/17 A kérdező kommentje:

amúgy egy Microlab Solo 6C-t akarok társítani egy Jamo Sub 210-hez Xonar D1 hangkártya társaságában...

nemtom ez lehetséges-e normálisan?

2016. okt. 2. 23:11
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Normálisan nem, csak az analóg jel elosztásával. Ha a Jamó helyett olyan sub-ot választasz, ahol a sztereo line kimenet megoldott és rajta keresztül fűzhető a jel (pl. Thonet & Vander SW10, Wharfedale WH-S10) megoldja a problémád.
2016. okt. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mièrt nem teszel egy centert is a rendszerbe, akkor nem kell bonyolítani.
2016. okt. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7-es: Most néztem meg, hogy a xonar d1 hangkártya alap beállításon, ha 2.0 helyett 4.0-ra állítom, akkor ugyanazt szólaltatja meg mindegyik kimeneten (hangszóróban, mert van egy bóvli 2.1 , így tudtam tesztelni) ha meg bekapcsolom a Dolby Pro Logic IIx-et akkor a kimenetekre más hangot küld, hogy a térhangzás jó legyen... 4.0 így teljes is ha úgy nézzük mert a solo 6c mellett a 2.1 (1 jack csatlakozón az egész) felel a két oldalsó hangfalnak (az már más kérdés, hogy technikailag 2.1)... de ha már 5.1-re állítom, akkor egyértelműen hiányoznak azok a hangok amik a centerre mennének... No tehát ha úgy lenne, hogy minden kimenetre ugyanazt küldje és csak a front és a sub/ctr kimenetre lenne kötve hangszóró és mivel ugyanazt adja mindegyik így jó lehet?


JA most jut eszembe, hogy attól még a solo 6c is fogja a mélyeket adni, ami nemkéne... :/


#8 center-t vennék, de így is sok lesz, mert a solo 6c volt 35e, a xonar d1 11e, és a sub is még használtan is szerintem legalább 30e többre nem futja most...

a center árakat mondjuk nem néztem

2016. okt. 5. 23:01
 10/17 A kérdező kommentje:
#8 ja és a side hangszórók még akkor is hiányoznak, vagy az már nem olyan baj? végső esetben ezt a régi 2.1-t oda be lehetne kötni de ez nem méltó arra... :)
2016. okt. 5. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!