Hogyha valaki VHS-re akar rögzíteni, akkor a digitális adást át kell váltania analógra, és így felvenni? Mi a módja?

Figyelt kérdés
Mivel az a bizonyos scart csatlakozó szinte minden TV-n megtalálható, gondolom, a modern, LCD/LED TV-ket is össze lehet kapcsolni egy adott videomagnóval, filmrögzítés céljából, ha nem tévedek. Aki már próbálta és sikerült is neki így filmet felvenni, és megosztaná Velem a tapasztalatait, annak hálás lennék. Biztosan akad még olyan ember - ha csak elvétve is - aki így rögzíti a kedvenc filmjeit.

2016. szept. 1. 20:36
1 2
 1/18 Szirty ***** válasza:
75%

A modern TV-ken nincs scart csatlakozó.

Amelyik TV készüléken van, az rendszerint csak bemenet és nem kimenet. Agy annak segítségével sem rögzíthető a műsor.

2016. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez rossz hír. :( Pedig reménykedtem benne. És a régebbi képcsöves televíziókkal mi a helyzet? Ha mondjuk beköttetjük oda a UPC-t vagy akár a T-Home-ot, utána rögzíthető a műsor?
2016. szept. 1. 20:55
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
A Samsung okos TV -men, és a Panasonic plazma TV -men is van scart csatlakozó, 2 is. És mivel gyárilag így van, a megjelenő jel is analóg, és nem digitális. A házimozim meg kétéltű, vagyis már működött a régi csöves TV vel is, meg működött a mostani Panasonoiccal, és semmit sem kellett hozzá alakítani. Nyugodtan kösd őket össze, és próbáld ki...
2016. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szirty ***** válasza:
75%

Csak az az igazán lényegtelen apróság nem derül ki a magasztos biztatásodból, hogy az említett scart kimenet is vagy csak be, esetleg mindkettő.

De ez miért zavarna bárkit is?

2016. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, kedves #3-as válaszoló! :) Pár hónapon belül várhatóan beszerzek egy pár VHS-t és egy videomagnót, mivel most másra gyűjtök. Majd beszámolok a végeredményről!


Egyébként köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 1. 21:09
 6/18 anonim ***** válasza:
Az okos tv-csak megnéztem, hogy van e rajt csatlakozó. A Panasonicon meg rögzítettem is. Valamikor. A kazettáim már lenn vannak a pincébe. Kérdező: azért a scart csatlakozóvak is vigyázzál, mert azok között is van olyan, ami egyirányú. Már nem nagyon emlékszem, mivel jelölték, de engem megszívatott.
2016. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! :) Nekem is vannak kazettáim, amiket a mai napig szívesen megnézek. Kint, a dolgozószobában áll egy 1999-es, Samsung képcsöves TV, amin nincs adás (nem köttettük be egyik szolgáltatót sem), tehát csak videózásra használjuk.
2016. szept. 1. 21:20
 8/18 anonim ***** válasza:

Szirty

Még a Sony 4k hdr tv-jén is van scart kimenet.

2016. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
Lejátszás esetleg megy, de felvétel nem hiszem. Ugyanúgy, ahogy analóg műsort se tudsz felvenni pendrive-ra. Írták fentebb a csatlakozókat, de ahhoz, hogy felvegyél egy műsort, a jelnek először a videómagnóba kell befutni, a tévénél bőven elég egy bemeneti SCART is, nem abból megy a jel a videóba. A lényeg az, hogy külön kütyü nélkül nem valószínű, hogy működni fog.
2016. szept. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Szirty ***** válasza:

"Még a Sony 4k hdr tv-jén is van scart kimenet."


Lehet hogy azon van.

Nem mint ha ez olyan nagyon fontos lenne, de megnéztem öt különböző véletlenszerűen kiválasztott TV specifikációját.

Az ötből ötön csak video bemenetet tartalmazott a scart csatlakozó.


Ezért továbbra is azt gondolom, hogy a kimenet nem jellemző.

2016. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!