XBOX ONE vagy XBOX 360, és miért?
Várj még vele minimum 3 évet....
Amúgy mind1, hogy melyiket veszed.
Èn a 360-at preferálom, de a ONE is jó.
De mondom, várj vele még 3 évet
Szempontok:
Ár: Az xbox 360ra már új játék nem lesz, a játékok jóval olcsóbbak rá (1000-7000Ftból kihozhatóak használtan). Ezzel szemben Onera néhány játékot leszámítva jóval tízezer felett kezdődik a használt, a kiegészítők / kontrollerek dupla áron vannak. Az új játékok húszezer forint körül vannak. Sajnos a 360as gép ára érthetetlenül magas maradt, de érdemes figyelembe venni, hogy a gép maga egyszeri befektetés, a játékok ára ami hosszútávon meghatározza azt mi mennyibe kerül.
Barátok: Teljesen logikus, hogy ha a barátainak 360 van akkor érdemes azt venni, viszont kérdés nekik meddig lesz? (esetleg más szülőkkel lehetne beszélni?) Ha a többi srác Onet kap karácsonyra (a Playstationt nem is mondom mert akkor végképp borul minden) akkor már nem tűnik olyan jó befektetésnek a 360.
Kompatibilitás / Gold: Van viszont az XO mellett két fontos érv: az első, hogy az xbox one jópár xbox 360 játékot le tud játszani és hónapról hónapra bővítik ezeknek a listáját. Természetesen ezekkel a játékokkal interneten is együtt lehet játszani azokkal akiknek "csak" 360juk van. Itt van a lista a mostani játékokkal [link] Nyilván ez meg sem közelíti az összest, de ha a többi srácnak ilyesmi játékai vannak akkor sokat számít.
A másik érv az xbox gold előfizetés. Sajnos konzolon az internetes játék nincs ingyen, fizetni kell érte (nem kell bankkártyát használni, lehet venni előtöltős kódot mint a mobiltelefonoknál). Viszont a gold előfizetés mellé "ajándékok" is járnak, xbox oneon több minden mint 360on. X360on a gold mellé az előfizető kap két ingyen játékot minden hónapban (visszafelé sajnos nem tehát csak onnantól, hogy elkezdte az előfizetését). Xbox Oneon is kap kettőt, VISZONT megkapja a 2 Xbox 360as játékot is (természetesen ezek futnak a gépen a már említett visszafelé kompatibilitással), tehát összesen 4 játékot kap havonta.
Internet: A 360 olyan fél-internetes konzol nem szükséges állandóan a hálózaton lógni vele, ajánlott azért a játékokat és a gépet frissíteni néha (be kell rakni a játéklemezt miközben interneten van a gép), de nem szükséges. Az xbox one nagyon internetes konzol, a legeslegelső indításkor el sem indul internet nélkül (utána le lehet venni róla ha frissített), de nagyon nagyon nagyon ajánlott hogy folyton úgy legyen, mert a funkciói döntő többsége egyszerűen nem működik anélkül.
Tehát röviden: A 360 egy olcsóbb befektetés, gyakorlatilag 100e forint körül már gép, sok játékkal beszerezhető és elvileg barátokon keresztül cserélgetni is lehet. Az Xbox One esetében csak a gép 100+ ezer és még arra jönnek rá a játékok, tehát egy kezdő csomag (2-3 játék és / vagy internetes előfizetés) szerintem simán 150nél kezdődik viszont időtállóbb és szerencsés esetben a visszafelé kompatibilitással még a barátok játékai is jól jöhetnek. A havi "ingyen" (mert hát ugye előfizetés csak kell hozzá, de persze az jóval kevesebbe kerül mint a játékok amiket érte adnak) játékok pedig mindkét gépen jók, de xbox oneon kétszer annyit kap érte az ember.
Csak mellékesen említem meg a végére a vásárláshoz, hogy Xbox 360ból S (slim) vagy E modelt érdemes vásárolni (szinte csak ezt lehet kapni, a googleba beírva kidobja hogy néz ki). Xbox Oneból jó a sima és az újabb S model is, de a sima jóval olcsóbb (már ahol lehet kapni, mert az most fut ki és csak S lesz). Kinectet (mozgásérzékelős kamera) általában nem javasolok egyik géphez sem, de a 360hoz még lehet értelme.
A Kinectről a biztonság kedvéért annyit mondanék (nem tudom mennyire ismert mit tud), hogy az egy, "testérzékelős" kamera. Vagyis pár méteren belül felismeri az embereket és a mozgásukat is elég nagy pontossággal. Ezzel mind a gép menüjét, mind a játékokat lehet irányítani, akár meglepően bonyolult módon (a gép felismeri ha megmozdítjuk egy testrészünket és azt is, hogy hogyan). Alapvetően ez egy nagyon jó ötlet és van rá jópár nagyon egyedi és kiváló játék viszont 360ra nem túl sok jelent meg (olyan 5-10 igazán jó játék van a gép egész élete alatt és ebbe már egy sorozat számozott folytatásai is beletartoznak) Onera pedig talán 1-2 (és gyakorlatilag esélytelen, hogy még fog).
A 360as Kinect: Külön lehetett kapni és eléggé felfutott, bár sok jó játék így sem jelent meg rá. Lehet vele irányítani a menüt és hangparancsokat adni vele. Egy nagy TV ajánlott és 2-3 méteres akadálytalan területre van szükség hozzá. A legtöbb játék elég mozgásigényes, minimum állni kell hozzá. Ketten is lehet játszani a játékokat. Bár vannak rá mindenféle autós, kaland, ügyességi (ez a legtöbb) és akciójátékok, a műfaj amiben igazán csillog a táncos játék. Gyönyörűen leköveti a mozgást és nagyon élvezetes. Ezeknek a lényege, hogy a képernyőn futó zenére táncoló alakok mozgását kell lekövetnünk minél pontosabban. A három személyes kedvenc játékom és a kínálat krémje:
- Dance Central (3) https://www.youtube.com/watch?v=_fNahKxHpCU A legjobb táncos játék talán a világon. Töménytelen mennyiségű zene, pontos kiváló testkövetés, sztori, csapatos táncolás különböző fokozatokon. Még kalóriaszámláló is van benne :D
- (Kinect) Star Wars https://www.youtube.com/watch?v=M6KwoHFtwwc Egy igazán jól összeválogatott játékcsomag, amiben jediként harcolhatunk egy hivatalos SW sztoriban, űr versenyezhetünk, rombolhatunk városokat szörnyként és természetesen letáncolhatjuk a galaxist.
- (Kinect) Disneyland Adventures https://www.youtube.com/watch?v=0Ohnv2cSFWA Elsősorban "örök gyerekeknek", bejárhatjuk Disneyland arányosan kicsinyített mását, beszélgethetünk a karakterekkel és látványos pályákon kalandozhatunk a különböző Disney filmekben. Az igazi ha ketten játsszák!
Xbox Ones Kinect: Sokkal jobb és pontosabb, megért mondatokat is. Először csak ezzel lehetett kapni a gépet és emiatt jóval drágább volt. Annyira nem jött be a vásárlóknak (tömegesen mentek a konkurenciához), hogy szinte teljesen leépítették és kivették a repertoárból. Játék az első pár megjelenten kívül nem készül hozzá. Két dologra jó, a menüt lehet irányítani vele (hangparancsokkal) és videofelvételeket csinálni. Néhány normális játék támogat apróságokat vele (például autós játékban ahogy forgatjuk a fejünket úgy és arra nézünk ki az ablakon), de sajnos nagyrészt haszontalan. Egyetlen komoly játék amiről tudok, hogy megjelent rá a Dance Central Spotlight https://www.youtube.com/watch?v=sKmo9AloGtE A tánc természetesen most is kiváló, de minden máson csökkentettek, zenéket külön kell venni hozzá egyesével és nincs sztori sem tudtommal.
Opsz még egy "apróság" amit az előző hszemből kifelejtettem. Ha Kinecttel egybecsomagolt gépet vesztek 360on akkor abban valószínűleg nincs merevlemez / HDD ami nagyon fontos lenne a géphez (Ha van akkor rá van írva a doboz elejére, hogy 250/500GB) A (jó áru) Kinectes gépekhez általában csak egy 4GBos belső memória jár ami semmire sem elég csak pár játékmentéshez. Ezért vagy kell hozzá venni külön merevlemezt vagy pár usbs pendriveot, de végsősorban az csak ráfizetés hoszútávon egy 250 vagy 500GBos HDDhez képest amire minden ráfér. Nemcsak azért lenne fontos a HDD mert sok játékhoz sok GBnyi letölthető tartalom van, hanem azért is, mert alapból a DVD meghajtó elég hangos a gépben amikor olvassa a lemezt, sivító hangja van. Viszont ha van helye az embernek akkor fel is telepítheti (15-30p) és akkor a kezdeti ellenőrzés után nem forgatja a gép.
Xbox Oneon a Kinectes géphez is van HDD.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!