Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Metál zenéhez milyen hangfalat...

Kohy kérdése:

Metál zenéhez milyen hangfalat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Otthoni pc-ről történő zenehallgatáshoz keresek hangfalat. Főleg extrém metalt hallgatok: Metalcore, Melodic Death Metal, Trash.. Studio monitorokat próbálgattam párat, de az volt velük a probléma hogy túlzottan erős volt a basszus és minden részletet elnyomott, teljesen élvezhetetlen volt a hangzásuk.

Kb 100ezer a keret. Főleg olyanok válaszát várom akik találkoztak már olyan hangfallal ami jól funkcionál ezeknél a stílusoknál.



2016. aug. 10. 21:01
 1/4 Osynho ***** válasza:

Én is szeretem a metalt, az a véleményem, hogy egy hifinél az egyik legnagyobb követelmény, hogy ez a stílus jól szóljon. Úgy legyen terhelhető, legyen benne dög, hogy ne mossa össze a brutál gyors részleteket, az énekhang hallható maradjon, a torzított gitár úgy jelenjen meg a dob mellett, hogy élvezhető maradjon.


Igazából innentől kezdve nagyban ízlés kérdése is. Pl van aki szereti a fém magasakat, mert karakteres, erőteljes hangot adnak, én inkább selyem párti vagyok (persze vannak nagyon kifinomult hangú fém magasok is, de most általánosságban írom ezt). Aztán van akinek elég egy bizonyos mennyiségű mély, szereti, ha pontos, gyors, van, aki meg basszus párti. Kérdés még a szoba mérete is, ahol használnád a cuccot.


100 ezerből én mindenképpen használtban gondolkoznék, egy sztereó erősítő és egy pár hangfal, rendes kábelezés. PC esetében sarkalatos kérdés a hangkártya. Integrált vacak után kár is komolyabb láncot kötni.

2016. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
100%

:D

[link]

2016. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

4mx4m-es szobáról van szó. Igazából nekem a középtartomány lenne a legfontosabb, szeretem kihallani a zenékből az apró részleteket.(talán a selymes hangzás lehet közel ehhez azok közül amit említettél)

Ha tudnál konkrét terméket ajánlani amit ki is tudok próbálna valamelyik szaküzletben azt megköszönném.

(Nem fillérre pontosan 100ezerem van rá csak valami kiindulási pontot azért írtam mert tudom hogy fél millióért is lehet...)

2016. aug. 11. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Yamaha HS5.
2016. aug. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!