Monitor hiba-javítható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy jó ideje (kb másfél-két éve) tapasztalom ezt a hibát a Samsung SyncMaster S27B370 monitoromnál.

Ha egy ideig ki van kapcsolva, pihen, majd bekapcsolom ,villódzik a képernyő, (elég idegesítően) majd egy 2-3 perc múlva szinte teljesen elsötétül. Nagyon halványan még látszódik hogy mi történik a gépen,de tényleg majdnem totál fekete a képernyő. Próbáltam több eszközzel, Xbox, más PC-k, mindegyiknél ezt tapasztaltam. Ha kihúzom és visszadugom a tápkábelt tökéletesen működik amíg ki nem kapcsolom a gépet és nem pihen egy órát nagyjából. Régóta használom így, de nem bánnám ha meg lehetne javítani.

Villódzásnál egy nagyon halk nyikorgó(???) hangot ad ki, arra gondoltam talán egy kondenzátor tönkrement.

Bármi ötlet javításra, megoldásra?

Köszi előre is mindenkinek!



2016. ápr. 25. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:

LED vagy LED táp, vagy LED és LED táp csere.

Utóbbi javallott.

[link]

2016. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb hiba javítható. A kérdés h érdemes-e. Nem tudom hány éves, de ha egy darabig még rá vagy utalva, akkor érdemes orvosolni, mert eszkalálódhat!


Lehet kondenzátor hiba, öregedő forrasztás, vagy döglődő félvezető is.

2016. ápr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a modell CCFL-es, érdemes LED-re cserélni, akkor is ha még a csövek állapota nem indokolná.

Nekem 2 SycMaster-em van, mindkettőt már átalakítottam ugyanezzel a módszerrel.

Az egyik bekrepált azért, a másikat megelőzésképpen.

2016. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Monitor szétszereléstől félek, nem nagyon szeretném kicserélni ezt a ccfl-t led-re, viszont gondolom ezt szakszervízben a 4000ftnak sokszorosáért csinálnák meg.

Ha ezt megcsinálom az megoldaná ezt a villódzó problémát?

2016. ápr. 26. 20:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg megoldaná, de olvass utána a ledesítésnek! Vannak akik panaszkodnak, hogy a piros szín nem lesz az igazi utána. A szakszervizek árait nem tudom, de én inkább megjavítanám.
2016. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miből gondoljátok hogy ccfl? Akárhol néztem az interneten mindenhol Ledet ír. Nem értek hozzá
2016. ápr. 28. 21:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége.
2016. ápr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!