Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Jól gondolom, hogyha amerikába...

Jól gondolom, hogyha amerikába veszek Kindle-t, akkor 10-15ezer forintot spórolok? Van valami hátránya?

Figyelt kérdés
Éppen megyek az USA-ba munkaügyben és egyébként terveztem venni egy Kindle Paperwhite-ot.Jól gondolom, hogy ott bemegyek egy OfficeDepot-ba és megveszem Amazon áron és vámmentesen hazahozhatom, mert 120dollár értékhatár alatt van? Így kb 30ezerért veszem, az itthoni 45 helyett. Van valami hátránya? gondolom magyarítani itthon is lehet simán, meg szótárt rátölteni stb.

2016. febr. 2. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyaritani nem lehet és nem is kell. Szotarat enélkül is lehet rá telepiteni. Ha reklámosat veszel nem zavaró és itthon némi levelezés vagy chateles után általában leveszik róla.
2016. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és azt jól tudom, hogy vámmentesen behozhatom? de ÁFA kell rá?
2016. febr. 2. 23:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos azt hiszem igen, de ha ott kibontod, regisztrálod és úgy hozod haza nem hiszem hogy nagyon kekeckednenek :)
2016. febr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugy vidd haza, hogy mar "hasznalt" allapotban legyen es az oridzsi csomagolast dobd ki. Igy ha bele is neznek a borondbe a vamosok, mondd, hogy mar utazas elott is nalad volt.


Ha csomagolva, arcimkevel talaljak meg nalad, akkor kerhetik a vamot/afat.

2016. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

és nincs adatbázisuk, amin látszik, hogy odafele még nem volt nálam?

vagy nincsenek szakosodva arra, hogy valami ketyerével leolvassák a szériaszámot és tudják mikor vettem?

2016. febr. 4. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:

és nincs adatbázisuk, amin látszik, hogy odafele még nem volt nálam?

vagy nincsenek szakosodva arra, hogy valami ketyerével leolvassák a szériaszámot és tudják mikor vettem? - huuu de paranoias valaki uristen, nyugiiiiii


nem, nincs adatbazisuk, mert ahhoz az kene, hogy minden KIfele utazo embernek felirjak hany laptop/kindle/ajfon/stb van a taskajaba, majd a BEfele utazoknak megnezik, hogy megvan e minden, vagy van nala extra, mert ako azt megvamoljuk...


nem olvassak le a szeriaszamot, kulonben sem jelent semmi, es egyebkent is, tul sok filmet nezel


en az USAban elek, minden alkalommal mikor hazamegyek viszek valami szajret rendelesre, vittem mar tobb100ezres Nikon gepet, Macbook-ot, ajfont, laptopot, stb. Mindig ugy csinaltam mintha a sajatom lenne, kibontva, bekapcsolva, "hasznalt" allapotban. A kutya nem foglalkozott vele. De meg akkor sem, amikor volt kozvetlen jarat USA es Mo kozott es az USAbol hazaerve rogton a magyar vamossal talalkoztal. Mostmar nincs kozvetlen jarat, max a nemet vagy akarmi vamos fog turkalni mert az elso Unios belepesnel szoktak vamolni.

2016. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!