Erősítő hidalás?

Figyelt kérdés

[link]

A képen látszik hogy a bal legszélsőbb, és a jobb legszélsőbb csatorna össze van kötve a "bridge" szóval. Ezek szerint ha így kötöm be a kábelt, akkor hidalva van az erősítő? (Azaz az egyiket a balszélsőbe másikat a jobbszélsőbe)



2016. jan. 13. 23:08
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:
így van,akkor van hidalva ha egyik csatornán csak az egyik pólus másik csatornán meg a másik pólus van használva.
2016. jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm!
2016. jan. 14. 11:52
 3/14 anonim ***** válasza:

Keressél rajta egy kapcsolót is, mert

a bemenetre ellen fázisban kell adni a jelet.

2016. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kapcsolót sehol sem találtam :/ Most hidalva kötöttem be.


Eleje: [link]


Hátulja: [link]

2016. jan. 14. 15:57
 5/14 anonim ***** válasza:

Átkapcsolási lehetőség nélkül kicsit gyanús, de

nagyon egyszerűen ellenőrizhető.


Ha a kimenetek két mínusza között közel nulla Ohm mérhető mert általában közösítve szokott lenni,

akkor belátható, hogy nem hídban üzemel.


(Hidalásnál vagy belül összekötik a nem használt + és - kimenetet így maradhat a képen látható bekötés,

vagy a két + közé kell kötni a terhelést.

Természetesen a bemenetet 180°-al eltolják (fázisfordítás). Nos ehhez illene kapcsolónak is lenni, mert ezt automatikusan nem szokás végezni.)

2016. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most akkor próbálgatom hogy is lesz a jó.
2016. jan. 14. 17:23
 7/14 dirtboy ***** válasza:

nem kell kapcsolgatni semmit,nem is értem miről beszél a másik válaszoló.

ellen fázisban hangszórót be kötheted ha úgy lesz végül fázisban a hangja.

nálam pl a mélyközép hangszóró fázis fordítva jobb főleg hogy 12dB/oct-vágom ami alapból 180fokos fázis eltolás.

2016. jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hídüzemnél ugyanazt a jelet kapja mindkét oldal úgy, hogy az egyik oldal jelét 180°-al eltolják. A kimeneten ekkor, ha szinuszjellel vizsgálunk, az egyik végfokon a jel éppen a maximumon van, a másikon éppen a minimumon. A két kimeneti pont között mérhető feszültség értéke éppen kétszerese annak, amit az egyik kimenet és a föld között mérhetünk. Ha a két kimenet közé kötjük a hangszórót, a kimeneti teljesítményünk is megduplázódik.

(Figyelembe kell venni, hogy hídüzem esetén az egyes végfokok minimális terhelő impedanciájának kétszeresét kell kötni a két végfok közé. Ha nem ez tennénk, a végfokok túláramvédelme működésbe lépne.

A készülékeken külön kapcsoló szolgál erre az üzemmódra.

2016. jan. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 dirtboy ***** válasza:
100%

igen,pl egy 2csatis 2ohm stabil erőre hídban minimum 4ohm terhelés kell,ez világos de hogy hídnál kapcsolgatni kelljen.

volt már pár erő hídban nálam,meg másnál is kötöttem be úgy és egyiken sem volt semmilyen kapcsoló amit kapcsolni kéne ha hídba kötöm.


esetleg netes kép vagy valamit tudsz róla mutatni,olyan erőt amin van ilyen kapcsoló?

2016. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Tanulni szeretnék Tőletek, engem komolyan érdekel, h. valósul meg kapcsoló nélkül.

2016. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!