Lehet ettől valami baja a számítógépemnek? Az elmúlt 3 napon arra lettem figyelmes, hogy ugrál a házban az áram erőssége. A villanyok is egyszer erősebben, míg máskor kicsivel gyengébben világítanak, és valamikor így ugrál percekig.
Nálunk is van olyan hogy a lámpa néha mintha kicsit, épp csak egy pillanatra kialudna, de már jön is vissza.
Ez természetesen egyáltalán nincs jó hatással, semmilyen elektronikus eszközre(főként az érzékenyebb dolgok mehetnek tönkre/hibásodhatnak meg), ami a hálózatra van csatlakoztatva. Régen még nagyobb viharoknál sem volt gond csak a nettel, most már nem kell vihar ahhoz hogy elmejen az áram vagy épp akadozva vagy gyengébben jöjjön. Ez azóta van nálunk mióta a kormány rászállt az áram szolgáltatónkra is, mert érdekes ez is csak azóta lett ilyen mióta újabban azzal ütik el az idejüket hogy a szolgáltatókat cs*sztetik(még érdekesebb hogy annak idején hasonló történt a Telekommal is és ugyanúgy megromlott a net minőséges is).
Nem csak nálam van ez, állítólag az egész faluba.
Nálunk elég ha egy kis szél fúj, azonnal egymáshoz vágja a vezetékeket az oszlopon, azok szikráznak, és percenként elmegy az áram...
Igen, okozhat. Nálunk mindössze az a baj, hogy kevés a ház ampere (kicsi társasházban lakom), plusz erre még rájön, hogy az öreg szomszéd hetente 1x kb. hegeszt -.-
Ez még mindig nem olyan rossz, mint nálatok. Neked egy szünetmentes táp kell, de az se tesz csodát sajnos.
A hálózati feszültség (230 V) értéke nem egyenletes. Ingadozások mindig is előfordultak és előfordulnak - ez természetes jelenség.
Főképen az épen aktuális terheléstől függ - hiszen az elektromos hálózatra rengeteg fogyasztó van kapcsolva és a pillanatnyi terhelés nem egyenletes.
Biztosan észrevetted már hogyha a lakásban egy nagyobb fogyasztót például egy villanyrezsót vagy egy porszívót bekapcsolsz a hirtelen keletkező nagyobb terhelés hatására az épen felkapcsolt villanyégő egy pillanatra halványabban világít (pislant). Most gondold el, hogy a több ezer fogyasztó közül mennyien kapcsolnak be egyszerre például tévét vagy bármit ami pillanatnyi feszültségesést okoz. Nos amikor te otthon bekapcsolsz egy nagyobb fogyasztót ezzel az egész közvetett hálózatra terhelést adtál így nem csak nálatok villant egyet a lámpa (pillanatnyi feszültségesés) hanem a szomszédnál is sőt az egész utcában vagy városrészben.
Ha van otthon multimétered (feszültségmérő) és tudod is használni észreveheted hogyha a konnektorba csatlakoztatod a mérőszárait hogyan változik a feszültség. Akár 220 és 240 volt kötött is változhat a feszültség.
Viszont a digitális multiméterek nem adnak vissza pontos "képet" a helyzetről mert ezek a feszültségmérők egy másodperc alatt háromszor "vesznek mintát" a mérendő feszültségből ezért a "reakció" idejük miatt kissé torz "képet adnak" hiszen a feszültség egy másodperc alatt többször is változhat.
Ezek a változások semmilyen kárt nem okoznak sem a számítógépekben sem a tévékben stb... - ugyanis a tápegységeket úgy tervezik, alakítják ki, hogy erre a jelenségre megfelelő védelmük van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!