Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha egy 5 méteres rca hosszabbí...

Ha egy 5 méteres rca hosszabbítóval meghosszabbítom az 5.1-em kis hangfalait az ugye nem fog a hangerő/hangminőség rovására menni?

Figyelt kérdés

amit venni akarok hangfalat arra azt írják hogy az első hangfalaknak másfél a hátsóknak pedig két és fél méteres kábelei vannak és én ehhez venni akarok hosszabbítókat...


ezt néztem ki:


[link]



2015. aug. 5. 17:02
1 2
 1/11 anonim válasza:

De igen.

A hangerő is romlani fog és a minőség is.

Ez toldás.

Ha azt csinálod, hogy veszel 5 méter sima kábelt, ráforrasztod az erősítőre az egyik végét, a hangszóróhoz a másik végét, akkor nem lesz romlás, így viszont igen.

Egyébként elfogadható lesz úgy is...

2015. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha forrasztással hosszabbítom akkor a garancia nem fog elveszni?
2015. aug. 5. 18:05
 3/11 A kérdező kommentje:
Vagy le lehet szedni a forrasztást úgy hogy ne vegyèk èszre? Forrasztani forrasztottam már csak szèt nem szedtem forrasztást mert nem volt rá szügsègem
2015. aug. 5. 18:12
 4/11 anonim válasza:

Valószínűleg elvész a gari.

Nem csináltam még ilyet de biztos vagyok benne, hogy toldással veszíteni fogsz, mert toldást használtam már

2015. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy mèrtèkben romlik ha toldom?
2015. aug. 6. 08:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű. Attól is függ, hogy hangszóró jelét vinnéd, vagy vonali jelet az erősítőhöz.


A hosszú kábelen mindeképpen romlani fog valamennyit a hangminőség és veszteség is lesz. De akkor is van veszteség, ha forrasztanál, annak is van ellenállása magának a forrsztásnak is, meg a kábelnek is, kisebb lehet, mint egy csatlakozónak, de attól még van.


Én első körben kipróbálnám bontás nélkül és ha csak nagyon nem vagyok elégedett, akkor gondolkodnék komolyabb változtatáson.

2015. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Itt lenne ahol a mostani, szóval a bemeneti nem lenne toldva, hanem majd a szateliteket kell toldani. Az első kettőt meg a centert nem hiszem hogy kell majd toldani, de a hátsó kettőt tuti kell majd.
2015. aug. 6. 17:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Próbálj aránylag jó minőségűt venni, aránylag jó csatlakozóval, nagy keresztmetszettel...
2015. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

aktív hangfal amit rca-val kötsz össze?

Rendes hangfalban nincs rca csati :)

2015. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogyhogy nincs? :o
2015. aug. 7. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!