Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Led tv otthonra, LG 32LB550B...

Led tv otthonra, LG 32LB550B (67 ezer) vagy Samsung UE32H5000AWXXH (89 ezer)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új tv vásárlásán gondolkodom, kinéztem magamnak ezt a 2 típust, de nem tudom melyiket válasszam.

Leginkább az olcsóbb LG felé hajlok, mivel nem fogok külön HD csatornákra előfizetni. Többnyire esténként szoktam lefekvés előtt tv-t nézni valamint pendrive-ról szeretnék gyakrabban filmeket, sorozatokat nézni. Szóval ilyen felhasználásra kéne a tv. Mi a véleményetek, megéri a több mint 20 e ft-al drágább Samsung-ot választani, vagy ezen célokra elegendő az olcsóbb LG is ?



2015. júl. 3. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogyha "nem vág" földhöz az a 20 ezer forint ,akkor jobban megéri a Samsung (nekem is ilyen van ).
2015. júl. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Osynho ***** válasza:
Samsungnak sokkal jobb a feketéje, kontrasztja.
2015. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem vágna földhöz, de mivel a full hd funkciót nem tudnám kihasználni, így fölöslegesnek tartom. Ugyanakkor ismerősöm is mondta, hogy ha nem nézek pl olyan adást ami full hd minőségben jön, addig nem sok értelme lenne. Full hd filmeket sem igazán tudnék megnézni, mert fájlméret a netemhez képest túl nagy egy filmhez pl... de a 720p-s még beleférne. Ezért gondoltam inkább az LG-re.

Innen szeretnék vásárolni, és itt dicsérik is egyébként.


[link]

2015. júl. 3. 16:20
 4/12 A kérdező kommentje:

Osynho!


Összehasonlítottad a két készüléket és úgy alkottad a véleményed ?

2015. júl. 3. 17:06
 5/12 Osynho ***** válasza:
Nem, pusztán ismerem a két gyártó által használt technológia (ips és va) sajátosságait. ;-)
2015. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék még, hogy a "standard" digitális képminőséget hogyan kezeli ? Nekem pl T-Home Sat Tv van sima családi csomaggal. Nem szeretnék homályos, mosott, vagy netán szemcsés képet :-/ Ezért gondoltam azt, hogy talán az LG kisebb felbontásának köszönhetően jobban kezeli az ilyen "gyengébb" képet, bár ezt csak gondolom, nem vagyok szakértő. Ráadásul a beltérimen HD csati sincs, persze nem is kellene, ha nem fizetek HD csatornáért.
2015. júl. 3. 17:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Több kommentet is olvastam, hogy a nem HD adások nem túl szépek illetve a hangja is elég dobozos a Samunak :-/ A hang még nem is érdekel kimondottan, sokkal inkább az érdekel, hogy a standard adásokat hogyan jeleníti megy... Sajnos nincs senkinek, akiét meg tudnám nézni :-/
2015. júl. 3. 17:50
 8/12 Osynho ***** válasza:

A sat tv képe alapból sokkal jobb, mint a hagyományos, analóg kábel tv adásnak. Ekkora képátlónál nem lesz gondod a minőséggel. Feltételezem, nem 1m-ről fogod nézni. Önmagában a felbontásnak se nagyon van jelentősége 32"-on, mivel aránytalanul közel kellene ülnöd, hogy lásd is a plusz részleteket, amit a felbontás nyújt.


[link]


Itt látod az egyes felbontásokhoz tartozó ideális bézési távolságokat. Azért azt hozzáteszem, hogy általában a nagyobb felbontású panelek egyéb tulajdonságai is jobbak, mint a belépő kategóriás társaiké. Ha rám hallgatsz, nem veszel 40"-nál kisebb tv-t, ez a különbség 56.25% plusz képernyő felületet jelent a 32-eshez képest, ami hatalmas különbség. Tv-ből nincs elég nagy. 50"-osom van, de nem győzök közel ülni hozzá. Sőt, volt nálam 1 hónapig egy BenQ W1070 projektor, 120"-os vászonnal, amit 3,5 méterről néztem. Na, az már beteg méret, de nagyon élveztem! Miután elvittem, kb el se hittem, milyen kicsi az 50" XD .


A Samsung 40H5000 95e ft. Ha már 89-ig elmentél, akkor nem kérdés, hogy ez a jó vétel. :)


A t-home-nál egyébként valami 300ft a hd felár, nagyon megéri, ha sokat tv-zel.


"fájlméret a netemhez képest túl nagy egy filmhez"


Ezt nem teljesen értem. Nem jön le a neteddel, vagy mi? :) MAx töbebt kell rá várni. Akkora baj ez? Milyen neted van?

2015. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A méretben sajnos nem tudok feljebb menni, mert olyan a szekrényem, amibe csak ekkora fér be max. Falra nem tom tenni a szoba tulajdonságai miatt.

Mint mondtam, nem nézek sokat tv-t. Esténként ma 1 órát, hétvégente ha bnőm is itt van és nincs semmi filmem vagy programunk, akkor szoktunk kicsit többet. Szóval nem használnám ki a HD-t. Amit linkeltél cikket, benne van, hogy gyakorlatilag a kb 2.5-3m közti távolságra, ami nekem az ágyban fekve annyi, már elvész a full hd és mondjuk a 720p közti "élmény" különbség.

Talán így már érted, miért gondoltam inkább az LG-re. Na meg még az is kérdésem lenne, hogy nekem a tv úgy 150 cm magasan lehet (mint mondtam a szekrény adottságai). az mennyire befolyásolja a látnivalót ?

2015. júl. 3. 18:20
 10/12 Osynho ***** válasza:

2,5-3m nagyon messze van. A cikkben ilyet nem láthattál. :)


H a szekrény határozza meg a tv méretét és pozícióját, akkor nem lehet mit tenni. Nálam repülne a bútor, mint a szél, de én elvetemült vagyok. :D


150cm magasság? :O Milyen szekrény az? A standard az, hogy a kép középvonalában van a szem. Ebből sejtheted a válaszomat. :) Esetleg döntsd meg a tv-t, de ez konzol nélkül elég nehéz (mivel írtad, hogy falra nem mehet).

2015. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!