Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Led tv és 5.1 erősítő hdmi-vel...

Led tv és 5.1 erősítő hdmi-vel összeköthető?

Figyelt kérdés
Led tv-t szeretnék venni és majd később egy 5.1-es erősítőt, de lejátszó nélkül, csak erősítő. Néztem képeket ledtv-kről és láttam, hogy a hdmi csatlakozók mellé\fölé\alá az van írva: "hdmi 1 in" "hdmi 2 in" stb. Ezek szerint ezek csak fogadják a jelet? Az elképzelésem az lenne, hogy a tv műsor hangját is szeretném az erősítő hangfalain keresztül hallgatni, és ha rákötök a tévére hdmi-vel pl egy dvd lejátszót akkor annak a hangja is az erősítőn szólaljon meg, ne kelljen külön átkábelezni vagy ilyesmi. Ez működik szerintetek?

2015. máj. 8. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Töltsd le a használatiját egy LED TV-nek, amúgy a HDMI in, azok arra vannak, ha STB-t, konzolt, számítógépet kötsz rá, az IN a bemenet.


Amúgy elég alap amit írsz, biztos hogy működik.

2015. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tengor ***** válasza:
Az erősítőn jó eséllyel digitális bemenetet fogsz találni és nem HDMI-t. Tehát digitális kimenetet kell keresni a TV-n. Ennek hiányában az 5.1-ről le kell mondani, jack-RCA kábellel stereot be tudsz juttatni az erősítőbe, ahol valszeg fel tudod konvertálni 5.1-re, de attól az még csak két csatornás lesz. (mondjuk van egyáltalán 5.1-es TV műsor?)
2015. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A készüléken csak 3 hdmi csatlakozó van és mind "in" jelzésű, ahogy néztem rca csatikkal sincs nagyon eleresztve.

Erről lenne szó: [link]

A hátlapról ezt a képet találtam: [link]

A SCART csati esetleg átviszi az 5.1 csatornát?

2015. máj. 8. 10:48
 4/10 A kérdező kommentje:
Tv műsor esetében nem az 5.1 a lényeg hanem az hogy ne a tv hangszóróin szóljon a hang hanem az erősítőn keresztül.
2015. máj. 8. 10:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Illetve az lenne az egészben még a pláne, hogy amikor a tv-ről átkapcsolok dvd-re akkor nem szeretném még az erősítőn is átkapcsolni a jelforrást, hanem a dvd 5.1 hangját is a tv-n vinném keresztül így az erősítő egy jelforrásból kapná a hangot.
2015. máj. 8. 10:56
 6/10 Tengor ***** válasza:
Digitális optikai hangkiemenet van a TV-n. Ha az erősítő azt tudja fogadni, akkor átmegy az 5.1. A SCART nem visz át 5.1-et szabvány szerint.
2015. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a pont mindenkinek! :)
2015. máj. 8. 11:06
 8/10 Zzzoli ***** válasza:

Na tehát, a helyes válasz.

Igen összeköthető HDMI vel az 5.1 erősítő a tv vel.

A 3 ból az egyik HDMI HDMI/ARC, azaz audio return channel. Az erősítő kimeneti HDMI jét ezzel kell összekötni. Ugyanis az erősítőkön meg a kimeneti HDMI tudja fogadni a visszirányú hangot.

Persze ezt az erősítőben be kell kapcsolni, LG tv ben pedig a menőben a simplinket.

Aókkal max stereó hangod lesz, digitálisoknál egy pár darab HD adónak dolby digital hangja van, adott műsorokkal 5.1

2015. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zzzoli ***** válasza:
Analóg adókkal stereó hangod lesz, ennek maradt ki az eleje.
2015. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha HDMI-vel kötöm össze még arra is van esély, hogy a tv távirányítójával tudom szabályozni a hangerőt?
2015. máj. 17. 08:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!