Mért 'kopog' a mélynyomóm?

Figyelt kérdés

Hello .Vettem egy Magnat Classic 254 mélynyomót.

Eredetileg 4utas volt,de csak a mély maradt meg a többi le lett szedve.

1. kérdés 4ohmos gyárilag de ahogy leszedtük a másik 3 hangszórót,így változott az ellenállása?

2. Ha feladom a hangot egy normál zenénél,akkor kopog a mélynyomó nagy kilengésnél.

3. Ha berakok 30-40hz-t akkor szépen szól,de egy normális zenénél lehet hallani,hogy adni akarja a magasat is,mert nem csak a mélyet hallom,hanem maga a zene szövegét is valamennyire,hangváltó kellene? Előre is köszönöm


2015. ápr. 14. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
ja azt el felejtettem írni,hogy házimozi erősítőjéről hallgatom,van 2 is az egyik 3 ohm a másik 6 ohm-os,mind2 ről kopog ha normális zenét rakok be.
2015. ápr. 14. 20:09
 2/4 anonim válasza:

1. Persze, hogy változott, növekedett az ellenállása így az impedanciája is. A legtöbb erősítőnél ez nem gond, de nézesd meg valakivel, aki ért hozzá, ha nem szűnik meg a baj.

2. Nem túl van hajtva? Kis hangerőnél is kopog? Ha igen, akkor lehet, hogy az impedanciával van a gond (lásd 1. pont), bár az inkább lebegést ("fütyülést") szokott okozni.

3. Attól függ, milyen cuccra van rákötve. Ha abban nincs aluláteresztő szűrő, akkor persze, hogy a mélynyomó is "adni akarja" (halkan adja) a magasat is. Ez probléma?

2015. ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kicsi hangon nem kopog,csak nagyobb hangon,ez az erősítő nem is elég neki mert akitől vettem küldött videót neki sokkal jobban kilengett,és szépen szólt.

Nem zavar hogy adja a magasat,csak hogy ez nem-e baj

2015. ápr. 15. 17:41
 4/4 Darktiger006 válasza:
kevés az erősítő neki
2018. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!