Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A készülékem hibajelenségét...

A készülékem hibajelenségét egy zárlatos tranzisztor okozza. Ez a típus már nem kapható. A kérdés, hogy ugyanakkora áramerősségű és fesültségű tranyót be lehet helyettesíteni a hibás helyére?

Figyelt kérdés
Tehát a pontos típus nem egyezne, csak az alapadatok.

2015. ápr. 9. 22:53
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem biztos, hogy elég az ugyanakkora áramot és feszt elviselő tranzisztor. Ettől több fontos és kevésbé fontos tulajdonsága lehet a tranzisztornak, amiért éppen azt tervezték oda.
2015. ápr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi a száma a tranzisztornak?
2015. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tranzisztor típusa: K231 C3200 BL

Az a gond, hogy nem találok ilyen típust, ezért akarom helyettesíteni!

2015. ápr. 9. 23:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és köszi, hogy foglalkoztok vele, ment a zöld kéz!
2015. ápr. 9. 23:28
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ezt az adatlapot találtam hozzá:

[link]

Ha ez valamiféle equalizerben van, akkor valószinűleg ez az a tranzisztor.


Ez gyakrolatilag ugyanaz, csak más gyártó:

[link]

Valami koreai ismeretlen helyett Toshiba. Végignéztem, szerintem teljesen ugyanazok az adatok.

Kifutott termék, SMD-t ajánl helyette a Toshiba, de itt elvileg lesz raktáron:

[link]

2015. ápr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megválaszolni. Egy egyszerű kapcsoló funkciót ellátó tranzisztor helyére természetesen meget egy azonos paraméterű (vagy nagyobb feszültség, áramú, teljesítményű) tranzisztor, de ha egy tranzisztoros erősítő valamelyik fokozatában van, akkor már nem árt, ha egyezik a béta (áramerősítési tényező) is, ha végfokban van, akkor illik a komplementer párjával együtt cserélni az új trazzisztor megfelelő komplementerére.
2015. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül megrendeltem a tranzisztort, egy próbát azért megér. Egy erősítőről van szó, ami nem tudom, hogyan fogja honorálni az ugyanolyan paraméterű, de nem olyan típusú új családtagot.
2015. ápr. 10. 06:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!