Szerintetek melyik a jobb döntés, és a leg alkalmasabb hangfal egy házi buliba?

Figyelt kérdés

Főleg házibulikban és alkalmanként szabadtéri használatra kéne a hangfal, de lehetőleg nagy hangerőre lenne szükségem, de csak ennyi pénzért :)

Auna pw 2522, ibiza amp 2000 erősítővel 130000 ft

Vagy Sal pa 225 pax aktív 65000 ért??



2015. márc. 12. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt mondom, hogy a Sal érné meg jobban, Auna és Ibiza hatalmas pénzkidobás. De szerintem házibuliba inkább vegyél két VoiceKraft LK618-15-öt, és egy T. Amp E800-ast. Hangosabban szól az előbbieknél, hangminősége pedig az árkategóriának megfelelő. Szebb hangja van a driver miatt mint az Aunának és Salnak, azokban piezo van. Kábelekről se feledkezz meg, kell tetszőleges kéteres hangfalkábel, akár sima "villanydrót" is lehet, a lényeg hogy legalább 2x1,5mm2 legyen a keresztmetszete; és Speakon csatlakozók, ebből csak Neutrik-ot szabad venni, elég a 2 pólusú is. Hogy pl. számítógépre kösd a végfokot, ehhez meg kell egy 3,5mm sztereó Jack - 2x6,3mm mono Jack kábel. Linkek:

Végfok: [link]

Hangfal: [link] (ugyanaz mont a VoiceKraft)

Hangfalkábel: [link]

Spekaon csati: [link]

Jelkábel: [link]


Ha 2x10m hangfalkábelt kérsz a végösszeg kb. 150eFt lenne. Ha nem fér bele, válaszd ezt a hangfalat: [link]


Így szintén 2x10m hangfalkábellel kb.140eFt lenne. A nagyobb hangfalnak természetesen több a mélye, szerintem válaszd azt. Ez alá nem érdemes menni szerintem, mert ez viszonylag hosszú ideig ki fog szolgálni, megbízhatóbb mint az Aune, Sal. Ha meg fér bele a keretbe, válaszd a Salt, de az halkabb.


Bármi kérdésed van szívesen segítek.

2015. márc. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja, és nyugodtan kérheted tőlük hogy szereljék a kábelre a csatlakozót.
2015. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Csak azért gondilkoztam az aunán, mert az ember azt gondolná hogy azért 4 38cm hangszóró azért szól rendesen, de a márkában én sem voltam biztos :) egyébként kábelekre nem kéne költenem, mert a jelenlegi hangfalakhoz is van négy speakon, meg hang kábel is, meg ott lenne a két hangfal mellé a két 600 wattos szub is. :)
2015. márc. 12. 12:46
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz az aunán semmiképp :)

Nagyon gyenge hatásfokú/terhelhetőségű darabok sajnos.

Elrettentésképp 15" - 1,7kg -s auna hangszóró:

[link]


-----------------------------------------------

Ilyesmi lenne az igazi hangoskodásra, de az első már leírta a lényeget, a watt nem minden, ne is nézd szerintem, érzékenység - terhelhetőség a legfontosabb szempont.

[link]

2015. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért ebben ban valami, egy 15-ös hangszóró súly egy jó minőségű mágnessel legalább 5 kg :) viszont ez a sal pa 225 pax szerintem nem rossz, ki próbáltam a Média Marktban és a mélyek szerintem nagyon jók benne, és a hangzása sem rossz :)
2015. márc. 12. 19:36
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz de ennyit nem adnék érte az biztos, a sima PA25 -öst hallottam én is szólogatni de a magas-sugárzója lehúzza. Tehát ugyan ez lehet a helyzet a 225-ös típussal is. A másik baja még ezen túl az érzéketlenség, beépített erősítő gyengeségei, ebből kiindulva sosem lesz pro audio, igazából esőre tűnik csak jó választásnak.

Ennyi erővel használtan R150 Reflex hangfalak + Castone cpa 400B erő. Más világ mint a SAL és az Auna. :)

2015. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A salt semmiképp sem a beépített erősítővel használnám hanem átalakítva egy külön erősítővel, ja és a piezokat is cserélném, meg az RCA-t speakonra cserélném, és így sorba kötném a két szubommal, aztán rá a keverőre :)
2015. márc. 12. 20:59
 8/12 A kérdező kommentje:
És még egy kérdésem lenne, nekem meg van a sal pa 25 is, és azokat nem akartam eddig sem átalakítani mert azok is elég hangosak, állványon vannak és ezek mellé lenne a két nagyobb hangfal erősítővel és a két szubbal, viszont nekem a pa 25-ösnek nem az erősítője tűnik gyengének hanem a két mélyközép, ugyanis azok kb fél hangerőn már nagyon recsegnek és nem nagyon bírják, ezért szeretném őket ki cserélni erősebbekre. A gond csak az hogy nem nagyon találok hozzá, a piezok meg jók mert elég erősek a mélyekhez képest így jók lesznek a nagyobb mélyek mellett. Tudnátok nekem linkelni max a kettőre együtt, 25000 ft-ig 25 cm, 8 ohm-os, 200 watt-os mélyközép hangszórókat, meg hogy milyen márkát érdemes beszerelni? :)
2015. márc. 12. 21:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Hangszórócserével még talán lehetne javítani a dobozokon, de én inkább eladnám a helyedben minthogy költsek rá.

Új 25cm-es hangszórót nehéz találni a célra de megpróbálhatom, amúgy tuti nem a belső erősítője a gyenge az végett is torzíthat ám sőt valószínűbbnek tartom :)

----

[link] -nál van egy 9200Ft körül de az nem tudom mennyire érné meg külsőre masszív darabnak tűnik amúgy. Monacor.hu oldalán láttam még ilyen 15e körül használható darabot, de az már több mint a ráfordítható keret.


----

Inkább ilyesmi kellene bele mondjuk:

[link]


Viszont a dobozt is meg kéne hozzá erősítened szerintem dupla előlap + merevítésekkel ha ilyesmi komolyabb hangszórót akarsz bele. A piezo magassal több gond is van, szerintem nagyon rossz, és fülsértő, lehetőség szerint jobb kerülni, nem szívesen hallgatnám huzamosabb ideig az biztos. Inkább egy ring/driver :)


http://www.youtube.com/watch?v=Kx8nKWgOaHE

2015. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm a linket az Auna szemétről:


[link]


vesd össze a Peavey 15 collos black widow driverével:


[link] ... Azt gondolom magától értetődő a többi. :D

2015. márc. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!