50 000 Ft környékén androidos vagy windowos tabletet érdemes venni? (teljes verziójú windowsra gondoltam [x86 os ha jól tudom igy hívják? ]kb 1 gb rammal hogy fut? ) melyik a jób melyikre érdemes költeni?
Igen, x86-osnak hívják a "normális" Windows-os verziót.
Van pár elég jó darab már ennyiért, de mindegyikben 1 giga RAM van, az Windows-nak azért kevés.
50k-ért viszont olyan túl jó Androidos tablet nincs, 10"-esek közül meg pláne.
Azért azt leírhattad volna, hogy mire lesz használva! Windows párti vagyok én is kb. 2 hónapja. :D
Előtte csak androidos eszközeim voltak, de teljesen más kategória a windows, még az olcsó készülékeknél is. Abszolút minden zökkenőmentes, már ha tabletnek használod. Ha ezzel akarsz photoshopolni, meg desktop játékokkal játszani, akkor nyilván vannak korlátai. Játékra az árkategóriában az androidot tudom ajánlani. Ha windows tablet, s csak ált. célokra használod, pl. net, közösségi oldalak, youtube stb. akkor totális tévhit, hogy nem elég az 1GB RAM. Én is 1GB/16GB-os tabletet használok, alaphelyzetben marad kb. 6GB szabad helyed, ha nem frissítgeted a windows-t, ha frissíted, ez kb. 3GB-ig le tud esni, de ez a tárhely leginkább csak a metro alkalmazások szempontjából játszik, szóval mondom, ha nem játékra használod, akkor még ez a 3GB is temérdek alkalmazásnak adhat helyet. Arra sem tértél ki, hogy külföldről rendelés játszik-e, mert áfásítva is sokkal jobban megéri most külföldről windows-os tabletet rendelni.
Hát, ha tudod, hogy "rendes asztali számítógép windows" van rajta, s hát tudod, akkor a flash-hez kapcsolódó kérdésre is tudod a választ. Nyilvánvalóan nincs gondja a flashel, hisz egy desktop windows van rajta.
A játék kérdéses, mert ha elvagy az online játékokkal, meg az ilyen kis p.cs játékokkal, mint a beachbuggy s hasonlók, akkor tökéletes számodra a windows is, ha játszanál komolyabb 3D-s játékokkal (itt még szintén metro játékokról beszélek, szal nem asztali pc-s játékokról) akkor is jó a windows, csak a 2GB ram már kötelező. Viszont tény, hogy androidon sokkal több játék érhető el, sokkal több az applikáció, s sokkal több az ingyenes applikáció, ugye a google hirdetésekért cserébe, no most windows-on értelemszerűen nincsenek google hirdetések, s így itt olyanokért is fizetsz, ami androidon reklámmal együtt de ingyenes.
Böngészésben a különbségek, androidon a flash kicsit komplikált, megoldható, de nem lesz tökéletes. A netes videók, ilyen-olyan filmmegosztók, amikre különböző online filmes oldalak épülnek, ezeket androidon kínszenvedés elindítani, 100+1 felugró ablakot kapsz, meg töltsd le ezt az alkalmazást stb, mire eljutsz a videóig, s ha elintéztél 6-7 jól irányzott bökést a teljes képernyő ikonra, akkor talán teljes képernyős lesz, s van esélyed arra is, hogy nem fekete képernyő fogad, hanem a filmből is látsz valamit. Androidon nincs silverlight, igaz már nem túl sok videómegosztó használja ezt a technológiát, de pl. az rtl most még mindig ezt használja.
Kis gépigényű asztali pc játékokkal lehet játszani, itt korlátot leginkább az szabja meg, hogy az intel grafikus része egy hulladék (szoftveresen), de ezt nálam okosabbak jobban, szebben letudják írni...
Én eddig csak platform szerű játékokkal próbálkoztam, mert még viszonylag friss a dolog, meg egyébként sem vagyok nagy játékos, ilyen volt pl. az angry birds, ami kiválóan működik érintőképernyővel is, annak ellenére, hogy egérben gondolkodott a kiadó.
Játéknál én elvagyok a régi nintendo s sega játékokkal (emulátorral), az az én gyerekkorom, s még most is jó kikapcsolódásnak tartom a régi 8-16bites játékokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!