Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy Dana márkájú 5.1-es...

Van egy Dana márkájú 5.1-es számtógépes hangfalszettem. Körülbelül egy éve az erősítő része elkezdett búgni, egyre hangosabb benne a mély hang. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Kihúztam a hangfalakat, sőt másik szobába is átvittem, de ugyanúgy búg. Ettől függetlenül használható, szólnak szépen a hangfalak, csak ha nem használom, akkor is búg, a hűtő része meg hátul elég forró és a probléma egyre erősebb.

2014. nov. 15. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A búgás az úgynevezett búgófeszültségtől van, a másik neve brum. Ilyenkor a tápegységben levő szűrő, amelyiknek az a feladata, hogy a hálózati 50 herz-es frekvenciaváltozásokat teljesen kiegyenlítse vagy kiszűrje, tönkrement. Lehetséges okok: nem földelt konnektor, nem földelt hosszabbító, valami más elektronikai eszköz a közelben, ami bezavar. A konkrét kiegyenlítést egy nagy kapacitású kondenzátor végzi a tápegységben, jellemzően elektrolit kondenzátor. A neve szerint nem sztaniolpapírból van gyártva, hanem elektrolit (folyadék) van benne. Ezek szoktak idővel kiszáradni, s így a kapacitásuk megváltozik, elhangolódik az összes áramkör a tápegységben, mert nem végzi el a feladatát. Javítása csak szakember általi bemérés és csere.
2014. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszát, nagyon sokat segített. Hálás vagyok érte.
2014. dec. 11. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!