Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szerintetek melyik márkájú...

4d4mz kérdése:

Szerintetek melyik márkájú autóhifi szettet érdemes megvenni MAC vagy SONY? (Stilus, hangzás stb. )

Figyelt kérdés
2014. aug. 28. 20:39
1 2
 11/12 Osynho ***** válasza:

A túlárazottságból eredően nem éri meg az árát. Tehát olyan hangot olcsóbban lehet összerakni utólagosan, vagy annyiért jobbat.

Nem értem mi a bajod a mélyládákkal. Az autó akusztikailag nagyon rossz, ráadásul zajos is. A mély hangok terjedése miatt sem előnyös. A sub segíti lesugározni az első szett által nem közvetített frekvenciákat, tehermentesítve azokat, így még tisztább, dinamikusabb közép hangokat kaphatunk. Persze egy zenére épített rendszerben általában zárt ládát használnak annak pontossága és lineáris hangja miatt.


Hogy van tartalék a hifiben, az megint miért zavar? :) Ha az ember odatekeri, rezgesse is az autót. Nyilván, ezen a szinten a bitumenes szigetelés elengedhetetlen, szóval nem fog rezegni semmi az autóban. Itt most nem a 2-es golfos, ledes lakótelepi suhanc kategóriáról beszélünk, aki bedob egy sal ládát a csomagtartóba és azt hiszi mekkora hifit épített.


Egy rendes SQ versenyen eléggé megmosolyognának a Bose rendszerrel. :) Egyáltalán melyik Bose-ról van szó? Nem rossz az, sőt, a sok borzalmas gyári hifi között üde folt, de nagyon messze van a felső, csúcs kategóriától. Egy jól hangzó kommersz márka, amit a gyártók felvettek az extralistába és a sok ráírt W-al, és sok-sok db hangszóróval próbálják meg eladni. Egyébként is, a hifi eléggé szubjektív, az egyes komponensek hangja vagy tetszik valakinek, vagy nem. Persze ehhez jó fül és sok pénz is kell. Azért egy Focal, uDimension, Steg, Mosconi, Audison, Rockford Fosgate, Hifonics egységekből, szakértők által összeállított cucc más kategória, mint a gyári Bose rendszerek.


A szobai hifinél is ez a helyzet. Sokan vesznek drágán Bose rendszert, amelyek nem is rosszak, de rettenetesen drágák. Egy jobb Denon, Marantz, CA, Arcam erősítő Focal, Dali, Sonus Faber, Elac, Monitor Audio hangfalakkal egy magasabb szint.

2014. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló, kicsit félre értettük egymást, vagyis én nem fogalmaztam jól :)


Nincs bajom a mélyládákkal, én is szeretem őket és nekem is van beépítve a gyári BOSE rendszerbe, pont azért ami te is írtál hogy ki kell egészítenie a hangszórókat.

Azokkal a mélyládákkal van bajom, amik ezek a SAL meg hasonló társai, amelyek az igénytelen hangzást sugározzák, azoknál tényleg csak a kasztni remegését lehet hallani. De persze ha egy minőségi rendszer remegteti a kocsit, az más, mert ott élvezhető a hangzás is.

Természetesen vannak jobbak a gyári BOSE rendszerektől, de én a fentebbi gagyi dolgokhoz hasonlítottam, hogy azoktól fényévekkel jobbak.

Szobában nekem is egy Dali Lektor 6 hangfalszett muzsikál amit egy Cambridge Audio Azur 351R erősítő hajt. Viszont az autóba nem vennék ilyen drága szettet, ott megelékszem a BOSE-al.


Szóval a mélyládákkal semmi bajom, csak az ilyen igénytelen SAL remegtetőkkel amik undorítóan szólnak és megalázzák a zenét.

2014. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!