Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A reflex r150mega- nak milyen...

A reflex r150mega- nak milyen a basszusa?

Figyelt kérdés
Van egy pár reflex r150 hangfalom és egy 2 szer 65 wattos stereo erosítővel hajtom es elég gyatra mélye van pedig rávan rakva minden basszus. Panelba lakok es elégge vizhangzik a szobám lehet ettől? Amelyik zenének kicsit nagyobb a basszusa azt meg mar nembirja nagyon ugrál és torzit. Apumnak garry hb 200 a van elvileg ez 50w rms el erősebb de ő egy 5.1 es erősítővel hajtja. Az én reflexem nagyobbat szól de megse közelíti a garry hb 200 mélyét. Miért van ez? Ennyit tud a reflex mélyre? Vagy az akusztika? Nagyot szól azt megkell hagyni még végfok nélkül is de alig van mélye.

2014. aug. 7. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Pont ez a lényege, hogy hangos legyen, mivel PA hangfal, lehet a hangváltó is úgy van belőve, hogy vágja az alsó frekvenciákat.

Minél érzékenyebb egy hangszóró annál kevésbé jó mélyben.

Ajánlom, hogy vegyél hozzá egy jó subládát, az megoldja a problémát. :)


Átméro: 12"

· Teljesítmény (RMS): 150 W

· Teljesítmény (Program): 300 W

· Érzékenység: 97,3 dB / 1W / 1m

· Frekvencia tartomány: 60-5000 Hz

· Lengocséve átméroje: 2"

· Fs=42,06 Hz,

· Vas= 113,17 liter,

· SPL= 97,3 dB/1W/1m

· Qts= 0,32,

· Qms= 8,8,

· Qes=0,33

· Pe= 150 W,

2014. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azlesz kell hozzá egy mély. Még annyi kérdésem lenne hogyha veszek egy végfokerősítőt azt össze lehet kötni a stereo erösítövel hogy azon lévő hangfalak is szóljanak?
2014. aug. 7. 18:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Kenwood ka 1030 az erősítö típusa. Ugy gondoltam hogy laptoprol megy a stereo erősítő be és onnan a végfoknak továbbitani a jelet amin a reflexek lesznek és veszek hozzá egy aktív mélyládát. Persze olyan végfokerősítőt veszek aminek van kimenete aktív szubra. Így szerinted megoldható?
2014. aug. 7. 18:54
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagy az aktív mélyhez kell keverő?
2014. aug. 7. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Aham, tehát a kenwoood ka 1030-ról szólna a két reflex r150 és a végerősítőről majd a mélyláda ?

Meg lehetne oldani szerintem, de első körbe kéne egy usb-s 5.1-es hangkártya. Mivel az erősítődőn nincs vonalkimenet nehézkes lenne továbbfűzni, így a forráson kell variálni. Keverő is megoldás lehet, csak nem olcsó.


A másik megoldás a jack elosztó, vagy y kábel használata, olcsóbb de osztódik a jel, azért egy próbát megér.


A mély szekcióhoz: el kell dönteni mit szeretnél venni, végfokot + passzív mélyládát, vagy aktív mélyládát, mert az utóbbit bemenetétől függően leginkább XLR vagy Speakon csatlakozóval szerelik, amihez szintén átalakítóra van szükség.

2014. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ugy lenne jogy a kenwood-on szolna két videoton dc 2550 errol tovabbfűzni a vegfokerősítőnek amin a reflex r 150 van. És szeretn ék egy aktív pa mélyet. Csak nemtudom hogyan lehetne ezt összehozni? Az aktív mélyet mire kell kötni? Vagy van olyan keverő ami viszonylag olcsó hogy a laptopból menne a keverőbe és arrol tovabb a kenwoodnak és külön a végfoknak és a keverőről az aktív subnak ha megoldható? Néztem keverőket kb 20 30 ezerer vannak behringer meg hasonlók. Ha rossz az elképzelésem kérlek javits ki. Segítséged előre is köszönöm.
2014. aug. 9. 00:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Arra gondoltam, hogy a kenwoodnál a TAPE REC -et esetleg meg lehetne lesni hogy mükszik -e, ha arra rákötsz egy erősítőt. Csak ahhoz azt hiszem a tape playre kell kötnöd a laptoptól jövő RCA -t, és az erősítőn is erre kell kapcsolni a bemenetválasztó potmétert. Nekem is volt egy ilyesmi erősítőm talán onkyo 7920 volt, azon is akadt ilyen és működött.


Mivel a mélyláda már a 3. amit vezérelni kell így a keverő kelleni fog mindenképp. Későbbiek folyamán a hangminőség miatt azért ajánlott egy jobb minőségű usb-s hangkártya beszerzése pl. BEHRINGER U control.


BEHRINGER Xenyx 802 : 1 aux kimenet, és egy master, többi 6/3-as.

2014. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen. Egyenlőre egy végfokerősítőm lesz, ha tényleg működik átmenetileg tökéletes
2014. aug. 9. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!