Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miert nem szol jol a reflex r...

Miert nem szol jol a reflex r 150 es hangfalpárom?

Figyelt kérdés
Vettem egy reflex r 150 passziv hangfalpárt de csalódtam benne pedig mindenki dícséri. A magas nem gyári hanem somogyi driver es magas van benne 150 w os per darab. Tudom hogy mindenki szarozza mert ugye szar is a minősége viszont ez a magas kimondottan szépen szól es birja a hangerőt. A hangváltó utángyártott akitől vettem ő pontosan elmondta hogy mit cseréltek rajta de elfelejtettem sajnos mert ennyire nem értek hozzá. Azt mondta a magas miatt lett átalakítva. Elvileg csak a doboz es a mélyek a gyárik. Szétszedtem közbe felfedeztem hohy az egyik mély javítva volt és az egy kicsít halk hangerön búg a mélyhangoknál és nyomásra súrlódik.A problémám az hogy van egy kenwood ka 1030 stereo erősítőm 2 szer 65wattos es egyszerüen tultudom vele hajtani betorzít kb háromnegyed hangerőnél pedig 150watt rms darabja ezt nem értem. Nagyot szól azt megkell hagyni de nagyobbra számítottam létezik hogy ennyit tud? Nem az uj r 150 es hanem a régebbi r150 mega. Elnézést a sok írásért es a válaszokat előre is köszönöm.
2014. máj. 26. 17:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem írni hogy inkább közepet ad mint mélyet és ha a zene ilyen tuc tuc zene akkor még háromnegyedig se bírja és ugrál mint az állat.
2014. máj. 26. 17:57
 2/9 anonim ***** válasza:
Szar az erősítő. Persze a hangfal sem csúcskategória, valamit a Reflexek tipikusan közép hangsúlyos hangfalak. De azért torzít, mert torzít az erősítő. Valamint azért ugrál mint az állat, mert az erősítőnek kicsi a csillapítása, és nem bírja megfogni a hangszórót.
2014. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiakarod használni amit tud, ne egy 2x60 wattos géppel hajtsad a 150/300 wattos szórókat, hanem egy 2x120-150, de inkább 2x200 wattos erőről. Az megfogja a szórót, és nem torzít be.
2014. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. És milyen végfokerősítőt ajánlanátom hozzá?
2014. máj. 26. 22:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
djborze.hu oldalon nézelődj, bármilyen 8 ohmon 2x150-200 watt körüli végfok jó. Én valami régi magyart vennék, Ágota, Siva, Kiso, Reflex.
2014. máj. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. máj. 27. 07:07
 7/9 anonim válasza:

Az EREDETI!! R 150-t dicsérik. A leírásod alapján, amit te vettél hangfal, abban szinte semmi sem eredeti már. Valószínűleg nagy kókányolás lehet abban a hangfalban.

Az eredetiben Beyma magas van, a tiedben egy SAL.

Kicserélték a hangváltót. Javítva volt a mély is...

2014. szept. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A francokat gányolt a magaslett egyedul cserelve a bemeneti jel tul magas volt. Most laptoprol szol maxon 2 szer 55 wattal a nyitott ablak is rezeg es nemlehet szobaba megmaradni. Hatalmasat szol es tisztan maxon is
2014. okt. 8. 22:04
 9/9 A kérdező kommentje:
Multkor egy castone cpa 500 rol szolt gyonyoruen es tisztan es nemvollogot a piros led pedig maxon volt. Az teny hogy a magas nem beyma minőség de a hangszorok jok es a hangvalto is jo nem kokanyolt.
2014. okt. 8. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!