Sziszatok! Nem működik a HDMI. Segitene valaki?

Figyelt kérdés
Windows 8 fut a laptopomon, és ha a HDMI-t bedugom, akkor megjelenik ugyan, de hangot nem a TV, hanem a gép adja ki. Hogyan tudok valamit átállítani?
2014. júl. 27. 20:59
 1/6 anonim válasza:
Javítsatok ki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogyha rákötöd a gépet a tv-re akkor a tv nem tv-ként, hanem monitorként fog funkcionálni, vagyis értelemszerűen a laptopod fogja kiadni a hangot, vagyis mintha sima monitorhoz kötnéd hozzá.
2014. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nekem ez korabban ugy mukodott, hogyha taviranyitoval hangositottam a tv-t(amihez termeszetesen csatlakoztatva volt a laptop) akkor hangosabb lett mondjuk a laptopomon meno film is. Igy meg rohadt halk az egesz.
2014. júl. 27. 21:20
 3/6 anonim válasza:

Utánanéztem és igazad van, lehetséges :)

Ezt találtam:

A VGA, DVI és komponens videokábelek nem támogatják az audiojeleket. A HDMI-kábelek támogatják, ám nem minden HDMI-kompatibilis videokártya támogatja a hangátvitelt. Ha a HDTV-készüléken van audiobemenet, egy külön audiokábellel csatlakoztathatja a számítógép hangkártyáját közvetlenül a tévékészülékhez. Máskülönben másik eszközhöz kell csatlakoztatnia az audiojelet, például külső számítógép-hangszórókhoz vagy a házi hangrendszerhez.

2014. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hangeszközöknél ki kell választani a HDMI-t, és működni fog.
2014. júl. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nagylzs ***** válasza:

Hardveresen két dolog szükséges hozzá.


#1. A TV legyen képes fogadni és dekódolni audio jelet a HDMI csatlakozón keresztül. Vannak olyan TV-k amik a HDMI kábelen csak a video jelet fogadják. Ha ilyen TV-d van akkor soha nem fog hang kijönni rajta.


#2. A számítógép videókártyája kell hogy kiadja az audio jelet a HDMI kábelen. Nem minden kártya támogatja ezt.


Először ellenőrizd hogy a hardware rendben van-e. Ha igen, akkor rátérhetsz a beállításokra. A lejátszóprogramnál az audio codec-et kell állítani, meg kell kérni hogy HDMI-re küldje a jelet. Hogy pontosan hogyan ahhoz tudni kellene hogy milyen oprendszeren milyen lejátszót és milyen codec-et használsz.

2014. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nagylzs ***** válasza:

Alapesetben TV-re egy receiver-en keresztül szokás HDMI jelet küldeni. A receiver több feladatot is ellát:


* több bemenete van, és a receiver-en keresztül tudod kiválasztani hogy melyik forrás jelét küldje tovább a megjelenítő felé

* leszedi az audio jelet és ezt erősíti, vagy továbbküldi erősítő felé


Sok TV-t úgy gyártanak hogy feltételezik ezt a felállást, ezért nem tesznek audio dekódert a HDMI bemenetre. Ami egyébként jogos, mert a legtöbb nyugati országban (ahová a készülékeket eladni tervezik ugyebár) szokott lenni receiver. Ha valaki meg nem ért hozzá annyira, és nem tudja eldönteni hogy mire is van szüksége az bemegy a boltba vagy szakembert hív és ő megmondja a tutit. Nálunk szegény magyaroknál van az hogy az eladó se ért hozzá meg a vevő se. Aztán hazaviszi a TV-t és "nem megy".

2014. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!