Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Akik feltörik a konzolokat...

Akik feltörik a konzolokat (pl. xbox360, psp), azok hogy törik fel?

Figyelt kérdés

Tehát nem arra gondolok, hogy megflashelni az xbox-ot vagy psp-t, hanem amikor még nem volt feltörve, tehát amikor csak az eredeti játékok mentek a konzolon (mint most a ps3-on), azt hogy kezdték el feltörni?

Valahogy kerestek valami hibát, vagy hogy sikerült erre rájönni?


2010. jan. 5. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre pontos választ nem tudok adni. Olyan is-is kategória, de annyi biztos, hogy nem azonnal jöttek rá, hanem hosszas tesztelésekkel, elemzésekkel stb. A PSP Pandóra akkumulátora pl. véletlenül került ki a szervízböl, ha jól tudom. Onnantól fogva már csak egy profinak, pl. Dark Alexnek kellett odaadni. Van olyan eset, ahol találnak ilyen kiskapukat. Ilyen pl. a Game Descrypter nevü program PSP-re, amivel alacsonyabb FW-el is elindíthatunk egy magasabb FW-t igénylö játékot(pl. 6.00 FW igényü játék elfut 5.50-nen is).
2010. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
72%

Elsősorban nagyon kell érteni a programozást, és a hexadecimális rendszert. Az egészet úgy kezdik, hogy megvizsgálják a .exe fájlt (bocs, hogy PC-re írom, de mindenhol máshol így megy), és megnézik egy hex-editorban, hogy milyen fájlokat olvas be/mit hajt végre. Ilyenkor ha eredeti CD/DVD nélkül indítod el, akkor a .exe fájl nem fogja megtalálni az a keresett fájlt vagy parancssort, amivel el tudná indítani.

És ez a lényeg nekik. Ha megvan, hogy mi ez a valami, akkor szépen a hex-editorban átírják a forráskódját a .exe fájlnak, és minden megy magától. Ezzel kész is a crack :D

Ilyen elven működnek a konzolokra is kiadott játékok.

2010. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, a kiadott játékokat akkor megvan hogy törik fel, meg crack-et hogy csinálják, de úgy értem magát a konzolt, mint pl. a ps3-at, gondolom már dolgoznak rajta a hackerek.

Van erre valamilyen "előírt" dolog, vagy csak úgy próbálgatják aztán majd kisül belőle valami?

2010. jan. 6. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
A PS3-nak nagyon-nagyon sok idöre van még szüksége és ez nem a gép miatt van, hanem a hardvere miatt. A Blu-Ray nem terjedt el. Egy átlagos fogyasztó igényeit a DVD még tökéletesen kielégíti. A BR lejátszók és írók és lemezek drágák. Egyes PS3-ra ráírt játék mérete meghaladhatja a 25 GB-ot, ezt te mire letöltöd... Vannak próbálkozások, igen(gamestar. hu-n olvashatsz is egy ilyen hírt), de ezeket a Sony gyorsan kiüti+ha még lenne rá egy korrekt hack, azt sem sokan használnák az elöbb olvasott okok miatt. Xbox 360-nál, PSP-nél ezerszer jobb a helyzet hack szempontból. A PSP-nél, ha jól tudom egy bizonyos kódcsomagot ütnek ki, ezzel megoldható a játékok memkariról történö futtatása. A boxnál, ha jól tudom a lejátszót bütykölik meg(meg talán egy kis szoftveres átalakítás), hogy az írt lemezt beolvassa.
2010. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

25 Gb-os játék lejönne 4,5 óra alatt, az annyira nem sok.

De amúgy sokáig a psp-t sem lehetett feltörni (legalábbis az új alaplaposat), szóval a sony elég jól meg tudja ezeket oldani.

2010. jan. 6. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát a letöltés az internettöl függ. Nem hiszem, hogy mindenki elött Fiber Power lenne. Az új alaplapos PSPt is feltörték, így lesz majd a PS3mal is, ha szükség van rá.
2010. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fiber Power nekem sosem kéne, de ebbe ne menjünk bele :)

Akkor mindegy, ezt nem nagyon fogom megérteni, valahogy feltörték és kész, a lényeg hogy játszani lehet rajta :)

2010. jan. 7. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha meg szeretnéd érteni, akkor légy te is konzolhacker! XD. 1ébként én sem tudom igazából annyira, a lényeg, hogy tudj játszani;)
2010. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!