Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kettéosztottam a hangfalamat...

Kettéosztottam a hangfalamat a gépnek és a TV nek, de csak az egyik szól. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Azt akartam, hogy egyszerre is tudjanak menni akár, de csak a gépről megy a zene pl, a tv ilyenkor elnémul. Ha kihúzom a gépet, akkor hallom a tv-t rajta. De ez így nem jó, és a TV-n sem találtam ilyen beállítási lehetőséget.


Régen működött, hogy az xbox-al és a géppel osztottam meg a hangfalam, akkor csak a hangerősség lett a fele a gép részéről és az xboxéról, így szeretném most is.


Lehet valamit tenni az ügy érdekében, vagy fos a tv és hagyjam inkább?



2014. jún. 25. 15:04
 1/2 A kérdező kommentje:
update: ha 100 ra (maxra) felrakom a tv-m hangerejét, akkor kb hallani lehet rendesen. De ez így nem jó, egyszer véletlen kihúzom a gépet azt a tv leüvölti a fejemet :D Valami balanszozás kellene inkább :/
2014. jún. 25. 15:23
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem f o s a TV, illetve lehet, hogy az, de nem ezért! :) Ez egy szakszerűtlen bekötés, azért van ez!

Ha jól értem, akkor egyszerre két műsorforrást kötsz ugyanarra a bemenetre, magyarul párhuzamosan kötsz jel kimeneteket. Ezt így nem lehet.

Legegyszerűbb, ha átdugod, mindig annak megfelelően, hogy melyik szóljon. Úgy rendezd el, hogy aránylag könnyen lehessen átdugni. :D


Az xbox és számítógép együtt téma esetében is az nagyon egészségtelen volt a hangkártyának, ha "fele olyan hangerővel szólt" ez azért volt, mert eléggé le lett terhelve!


Ezek a kimentek nem erre valók. Vannak erősítők, amikre több mindent lehet kötni, de ott külön választó kapcsoló van erre. Ahhoz, hogy mindkettő megfelelő arányban szólhasson akár egyszerre, is keverő kellene.

2014. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!