Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy Amazon Kindle 5öt szeretné...

Egy Amazon Kindle 5öt szeretnék venni! Ha rákötöm a gépre akkor tudok rá pdf könyvet rakni, amit a netről szedtem le? A képek, hogy jelennek meg rajta? És a letöltött Pdf betumeretet is tudom nagyítani?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!!

2014. jún. 24. 17:22
 1/8 anonim válasza:
Nekem van ilyenem. A pdf nem ideális formátum, persze megjeleníthető vele, én horizontálisan szoktam olvasni, betűméret nem állítható rajta, és nem az igazi így. Elvileg átkonvertálható ha elküldöd e-mailben a készülékedhez tartozó e-mail címre a convert paranccsal, de általában ettől a pdf szétesik (más formátumoknál van amikor jó megoldás ez).
2014. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így van, PDF-re nem tudom a Kindle-t (vagy más ebook olvasót) ajánlani, más kérdés, hogy az irodalmi jellegű könyvek nagy része emiatt nem is ilyen formátumban érhető el. Ha szakmai könyveket akarsz olvasni, és emiatt PDF-nél ragadsz inkább egy tabletet szerezz be, jobb lesz. (Egyébként PDF konverzióra alkalmas az ingyenes Calibre is, ami jobb eredményt ér el, mint az #1 által írt megoldás, de így sem tökéletes.)

PDF-nél az okozza a problémát, hogy nem támogatja az újratördelést, egész pontosan más a célja: mindenütt azonosan jelenjen meg a dokumentum...

2014. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen főleg szakmai jellegű könyveket azeretnék olvasni főleg angolul. A beépített szótár,is nagy segítséggel lenne. Ez működik pdf alatt vagy ez sem, ill ez a szótár(abgol-magyar) előre van telepítve vagy nekem kell felrakni.

A szokásos IT melós probléma miatt nem akarom egy TFT, LCD vagy bármi más kijelzővel a szememet még terhelni a buszon vagy ha hazaérek, ezért az e-ink megfelelő lenne.

Egyébb érvek mellette és esetleg ellene?

Még csak tervezem a vételt!

2014. jún. 25. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:

A PDF ebook olvasóra nem ajánlott formátum! Megjeleníti, de pont az ebook előnyei nem használhatóak. Konvertáld át (hacsak nem valami képletekkel téli müszaki szöveg).


Pdf-ben a szótár nem müködik, kipróbáltam (igaz, nekem egy régebbi Kindlem van), alapból csak angol szótár volt rajta, de angol-magyar és értelmező szótár is telepíthető.


[link]

2014. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! A link nagyon hasznos!!

Még egy kérdés és lehet szótárazni, hogy megnyomok egy ygombot bepötyögöm a szót és kész, mert nekem már az is elegendő lenne??

És képekkel, forráskódokkal, és diagrammokkal teli pdf-et lehet konvertálni .mobi-ra, ill. ha lehet mennyire lesznek láthatóak, esetleg feldarabolódnak??

Ha egy pdf könyvet(csak szöveg) átrakok .mobi-ba akkor már használható a szótár benne, az, hogy kijelelölöd a nyilakkal és rákeresel a szótárba???

Ill. a reklámos verziót szeretném vásárolni, van rá lehetőség úgy mint a nook-nál, hogy amikor kikapcsoljuk akkor egy saját kép jelenjen meg esetleg???

Előre is köszönöm!!!

2014. jún. 27. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, a szótárban kereshetsz.


"képekkel, forráskódokkal, és diagrammokkal teli pdf" lehet, de a képletek, kódok vagy sikerülnek, vagy nem

próbáld ki, a Calibre programmal konvertálni, az eredményt meglátod

[link]


Többféle pdf van a létrehozás szerint

- van a sima szöveges, vagy a pdf-be írtak, vagy más szöveges formátumból hozták létre

-szkenelt, képeket tartalmazó pdf, ezek régi könyvek, kódexek, újságok, jegyzetek beszkenelt tartalmak, ezek problémásak konvertálás szempontjából (de ezek is átalakíthatóak OCR karakterfelismerő programokkal)


Ebook formátumra (mobi, prc, stb.) konvertált szövegben kereshetsz.


Reklámosnál a képernyővédő, reklám nem kapcsolható ki.

(természetesen mindenre van hack)

2014. jún. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!

Még egy kérdésem lenne!

Honnan érné meg rendelni??

Csak magyar oldal jöhet szóba, garanciásan, újonnan, és hogy ugyanarról az oldalról lehessen tokot is vásárolni!!!

Néztem a PCX.hu, ill. az extreme digital oldalát, de a media markt szóba se jöhet, mert nagyon sok a kiszállítási idelye!!

Ill néztem a kindlevasarlas.hu -is!!

Az utóbbi menyire megbízható oldal??

Elég jól összerakottnak tünik, valaki esetleg rendelt onnan??

#6 Te honnan vetted???

2014. jún. 30. 08:29
 8/8 A kérdező kommentje:

Esetleg nemtudtok magyar nyelvű könyveket .mobi formátumba a neten, vagy olyan formátumba ahonnan ingyen letudnám tölteni és menne a Kindle 5-ön?? Főleg barátnőmnek meg az ősöknek kellene!!

Ill. Megtennél nekem egy nagy szivességet???

Ha megadnák egy oldalnak a címét, ahonnan legálisan letudsz tölteni angol nyelvű programozási könyveket, megtennéd hogy felraksz eggyet a kindle-ödre és lefotózod, hogy hogy néz ki átalakítgatás nélkül és, hogy működik-e szótár, meg ilyesmi???

Kb. ezen mullana, mert letölteni lelehet ingyen, legálisan, megvenni meg azt a pár könyvet kétszerese egy kindle árának, és ugye a szótár az nemmlenne hátrány, megintcsak!!!

Ezen mullana a vásárlásom!! Már csak ezen vacilálok...

Hálám örökké üldözni fog!!! :D

2014. jún. 30. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!