Miért ilyen rohadt drágák az elektroncsöves cuccok?
Az elektroncsöveket már nem gyártják nagy méretekben.
A megmaradt elektroncsöves készülékek már kezdenek ritkák lenni. Az újak meg egyedi vagy kisszériás gyártásban készülnek. Ezeket az automata gépsorokon előállított készülékekkel összehasonlítani "sportszerűtlen"
"Eljárt felettük az idő,"
Ha egyszer lesz szerencséd egy nem is kiváló, csak egyszerű, 40 éves alapkapcsolással működő, korrekten öszerakott csöves erősítőhöz, akkor felülbírálod majd ezt a kijelentést.
És ezeket általában kézi munkával szerelik össze, nem milliós tételek futnak a szalagon.
Előzőek jól írták.
Ma egy tömegtermék, és úgy általában az elektronikai jelentős termékek teljesen automatizálva készülnek. Így lehet olcsón megfelelő minőséget gyártani. SMD-beültetőgépekkel milliószámra szórják be az alkatrészeket, automata végzi a forrasztást, tesztelést. Sokszor a hibás panelt olcsóbb megsemmisíteni, mint rákölteni egy technikus munkaidejét, hogy megjavítsa, egy javíthatatlan panel alkatrészeinek újrafelhasználásának lehetetlenségéről ne is beszéljek...
Csöves technikánál ez nincs. Minden kézzel készül.
Műszeresen mérve persze egy mai erősítő sokkal pontosabban reprodukálja a kimenetén a bemenő jelet, lehet akár 0,01% torzítása, és 0,5 dB-n belül az átvitele 10Hz-30 kHz között... de az ember hallása nem lineáris.
A fülnek kellemesebbnek hatnak a csöves erősítőkre jellemző átviteli karakterisztikák, és torzítások (igen, van neki...) Nem véletlen hogy neves gyártók is felvették újra a termékpalettájukba a beépített(!) csöves előfokkal rendelkező stúdiómikrofonokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!