Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet a hibája egy elektron...

Mi lehet a hibája egy elektroncsöves erősítőnek, ha a kimenő csövek szétpukkannak? Ezt úgy kell érteni, hogy bekapcsolás után pár perccel a csövek fölizzanak és tönkremennek.

Figyelt kérdés

2014. jan. 7. 19:14
 1/4 Gábor t ***** válasza:

Én felkeresnék egy "öreg műszerészt". De találgatni tudok hátha segít, ha alapból magas a kimeneti feszültség 50v felett és piezzó magas van az baj, velem elő fordult hülye voltam, de nem feltételezem , hogy ilyen magasat használsz, ilyen technikához. a másik ötletem ha a végfok elszáll elötte kellene körül nézni, Remélem valamit tudtam segíteni.

Sok sikert hozzá, irigyellek, nem a hiba miatt. :)

2014. jan. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

WTF? És sorba dugdosod bele az új csöveket? :))

Nem teljesen egzakt a leírásod :)

A fűtés szakad meg a csőben? Utána kimérve szakadt a fűtés? Terhelve mennyi a fűtőfesz és milyen cső?

2014. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Leginkább a magas fűtőfeszültség miatt szokott így elszállni a cső.(zárlatos a fűtőfesz áramkör)

Nagyon ritkán-házi amatőr készítésű csöves fejnél- a BIAS poti van szélsőségesen totál sarokra tekerve, vagy amikor kontaktos a Bias poti. Ha az anódfesz túl magas, akkor azért nem 5 perc...de elszáll tőle a cső egy idő után.

2014. márc. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

„bekapcsolás után pár perccel a csövek fölizzanak és tönkremennek.”

Mi izzik fel? A katód? Mert annak fel is kell izzani. Valószínűleg az anód is felizzik. Ennek alapvetően két oka lehet. Az egyik, hogy valamilyen úton a rácsra pozitív feszültség kerül. Ezt a rácshoz csatlakozó csatolókondenzátorok átvezetése okozhatja. A másik a hibás munkapont beállítás. Mindkét eset következménye lehet, hogy a katódáram jelentősen megnő, emiatt a cső disszipációja túllépi a megengedett értéket és az anód felizzik. Ez még a kisebbik baj, a nagyobb az, ha eközben a katódáram túllépi a csőre megengedett maximális értéket, mert ez rövid időn belül tönkreteszi a katódot.

2021. dec. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!