5 év múlva hány colos képátlójú tv-k lesznek?
Megfizethető áron, tehát ami most a 40,42,46colos kategória, az mekkora lesz 5 év múlva?
5 éve is a 40-42 colos volt az átlag, igaz akkor még drága volt.
pár év múlva már egy 60 collos is eldöcög száz wattal.
az én smartom csak 81 centis, és elég sokat fogyaszt(még) 27 wattos.pár év, és ezek a kicsik már húsz watt alatt lesznek.(és három kiló)
Erre jó példa a samsung tv-m, aminek a műanyag forgó talphoz kötött henger alakú tartója eltört egy 1cm.es mozdulattól portalanításnál. Nem adtak 6db csavart csak 3db-ot gyárilag. Nem volt rögzítve rendesen + 2-3 év alatt "elfáradt" a gagyi koreai műanyag.
8000Ft-omba került a silány samsung műanyag.
Szóval ez volt az az egy szőrszál amire függesztve lógott a dúskálódó ókori kegyenc Damoklész feje felett az a bizonyos kard, ami bármikor lecsaphat.
..még többe, mert a kicsi 4k tv-k kerültek korábban kettő millióba, sőt először 4-be!
Egyre olcsóbbak és jobbak, kiforrottabbak lesznek ezek a technikai dolgok és a nagyobb képernyők is elérhető áron vannak már most is.
Ami még fontos dolog lehet, a 4-8 magos valós időben javítani képes videó processzoros technikával szerelt tv-k még abból a szempontból lehetnek jobbak, hogy pl az "upscaling" felskálázó, hitelesnek tűnő felbontás konvertáló funkció még sokkal jobb minőségű lehet náluk.
Erre azt szokta mondani a lehetőségek terén tájékozatlan ember, hogy nem lehet azokat a képpontokat oda tenni ami nincs ott egy kisebb felbontású képen.
Arra persze nem gondolnak ilyenkor, hogy nem a valóság vissza adása a lényeg, hanem a szemünket ha megfelelően be tuja csapni, meg tudja téveszteni az adott technika és úgy látjuk mint ha tényleg részletesebb volna, akkor már nincs is miről beszélni, mert a látás csak egy illúzió, mint maga a tv is csak egy virtuális látvány, egy illúzió, amit ha elhiszünk valóságnak mert úgy látjuk, akkor annál többre nincs is szükség, mert ez a megjelenítő technika ennyit tud.
Ez hány Wattot fogyaszt?
..már csak kíváncsiságból.
Igen, a felülethez kell a fényerő, így a teljesítmény még LED-ből is. Ez "B" kategóriának számít, vagy már az "A"-ba sorolták?
Ez a hátsó led mátrixos (back), vagy oldalsó (edge) megvilágítású, esetleg valami prizmás trükkel osztják el a fényt?
Mostanában ezekről hallottam. A legjobb a néhány LCD pixelenként a hátsó ledes megvilágítású módszer, mert az jóval dinamikusabb képet tud létehozni, nagyobb lehet a kontrasztja mert a megvilágítást is képernyő pixel csoportonként tudják külön szabályozni programból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!