Sony erősítőm (elég jól szól) 180 wattot vesz fel, és 100 wattot tud csatornánként (5 csatornán) Hogy van ez?
Nem olvastam végig a válaszokat, lehet már leírta valaki.
Ez úgy működik, hogy az erősítőben van 5 csatorna, mindegyik képes az erősítő adatlapján megadott torzítási érték mellett leadni 100 wattos teljesítményt. A tápod viszont csak 180 watt. Tehát csak akkor tudsz kivenni valamelyik csatornából 100 wattot, ha a többi éppen nincs terhelve. Ha az összes csatornád terhelve akarod számolni a teljesítményt, a tápból kell elindulni. 60% hatásfokkal számolva, 180*0,6=108 watt a max. leadott teljesítmény. Ez megy szét 5 felé, tehát kb. 20-22 watt/csatorna a max. teljesítményed, ha minden csatornát terhelsz. Ha sztereóban használod, akkor 2x50-55 watt körül. Nekem is volt ilyen gépem, a hangzása valóban egész jó. Ha van alatta subláda, akkor meg egy nappaliban is elegendő lehet egy átlag usernek.
A hangszóróknak van egy olyan paramétere, hogy érzékenység. Ez megmutatja, hogy hány decibelt szól, 1 wattal terhelve. Általában minél nagyobb a hangfal, meg a lesugárzó membrán felület, annál érzékenyebb a hangszóró.
Ezek az álló mozi frontok általában jól szólnak, nem visszhangos, az erősítő teljesítménye és a szoba akusztika között nincs összefüggés ilyen szempontból.
"Csak ekkora hangfal nagy terhelhetoseggel visszhangosan szol ha keves wattot kap szerintem ."
-Ilyet még sohasem hallottam, szó szerint.
Ahhoz hogy leadj fél kilowattot, A-B erősítővel, fel kéne venned legalább 8-900 wattot a hálózatból. Nem tud egyszerre leadni csatornánként 20-22 wattnál többet.
20 wattal is lehet hajtani 100-200 wattos hangszórót. Nekem most jobb híján :D egy 4 ohmon 25 wattos monoblokk hajt, két darab 1,5/3 kilowattos 18 colos mélyet szobában. Mivel csak pár wattot vezérelek ki az erősítőből, nem lengetem vele a szórókat, nincs gond.
Akkor szokott a kis erősítő-nagy hangszóró dologból baj lenni, ha csúcsra járatod az erősítőt, és torz jelet kap a szóró, de a te esetedben ez nem áll fent, mert a tápfesz és a végfokozat is van akkora, hogy egy átlagos szobai teljesítményt (100 watt) tudjon szolgáltatni. A másik baj az szokott lenni, ha nagyon kicsi tápegységű erősítővel hajtassz, nagyon nagy, több 100 vagy több kilo wattos lengőmotort annyira, hogy már van szemmel jól érzékelhető kitérés. Mert a lengőmotor óriási feszültségeket képes visszanyomni a meghajtás felé, ami visszahat az erősítő tápjára. Egy 2-3 kilowattos lengőt nem tud megfogni teljes kivezérlés környékén egy pár 100 wattos erősítő. De ha nem hajtod nagy kitérésben, akkor nincs ilyen baj. De a te estedben ez sem áll fent, mert csak pár10 wattos motorokról van szó. Bármilyen szobai hangfalat ráköthetsz, a 20 wattostól a 200 wattosig, ezek még nem akkora differenciák, hogy bármi féle problémád lenne vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!