Passzív mélynyomó?

Figyelt kérdés
Házimozi szettet vettem még anno ,passzív mélynyomóval volt,de azóta megszűnt ez a passzív mélynyomós házimozi dolog,szóval ott maradtam egy cserére szoruló mélynyomóval és egy erősítővel,ami 100 WATTOT!!! küld a mély csatornára. Mivel házimozi passzív mélynyomó nincs,ezért autósat kerestem,de azok mind 600-800 wattosak. Az lenne a kérdés,hogy rá lehet kötni 100 Wattos kimenetre 800 wattos mélynyomót,nem lesz baja? :( Esetleg valami más megoldás?:(

2014. máj. 13. 16:35
1 2
 1/13 dirtboy ***** válasza:

eszméletlen mennyi ember van aki nincs azzal tisztába hogy mit jelent a hangszóróknál a Watt szám.


a mélynyomó amiket láttál semennyi Wattosak nem voltak,azok ból nem jön semennyi áram az csak a terhelhetőség hogy annyit adhatsz nekik,persze ezek sokszor csalókák,az RMS teljesítmény az aminek kb lehet hinni,a max teljesítmény sokszor túlzó a PMPO meg értelmetlen adat.

ha az erősítőd 100W ad ki magából maximum akkor annyit kap a mély,ez neki nem gond hiszen amúgy sem max hangerőn hallgatod a zenét hogy folyamatosan ki legyen hajtva az erő teljesítménye.


ha azt akarod hogy jól megtudd hajtani /hangos legyen/ ezzel az erővel akkor magas min.90dB érzékenységű nyomót válassz.

én néztem zárt,bass reflex és bandpass ládát is szobában.

a legrosszabb a bassrefi volt,autóban az a kedvencem de szobában valahogy gyenge de annál jobban rezonáltat mindent.

zártat is gyengének éreztem kicsit,a legjobb meg lepő módon a bandpass volt.

pedig autóban az nem olyan jó de szobában nekem minden alacsony frekvencián kielégítő a teljesítménye és a hangja.

2014. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok vele mit jelent mit jelent a watt szám. Tudom hogy aza terhelhetősége,mivel PASSZÍV. Ezért kérdezem,hogy ha 800 watt a terhelhetősége,de csak 100-at kap,akkor nem fog "csak puffogni halkan?"
2014. máj. 13. 18:05
 3/13 dirtboy ***** válasza:

nem értem a logikát hogy miért pufogna halkan.

ha leveszed a hangerőt akkor kevesebb wattot kap,nem hogy 100at de még 10et sem,mégis jól szól csak halkabban.

2014. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát mert egy 100 watt terhelhetőségű100lwattal szól úgy,ahogy igazán tud. Akkor ez gondolom 800-zal . Tehát 100-zal azt mondod ettől güggetlenül szépen szólna magas hangerőn is?
2014. máj. 13. 19:04
 5/13 dirtboy ***** válasza:

amíg az erő nem kezd el torzítani addig szépen szól,hogy mekkora hangerőt tudsz vele majd elérni meg az érzékenységtől és a helyiségtől függ.


100Watt simán elég lehet neki.

2014. máj. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Bocsi. Az erősítőm Sony hcd S880. Eredetileg jár hozzá egy hangfalszett is passzív méllyel,és a szett maradna,csak a mélyet cserélném le. viszont van egy kis baj. Mert az erősítőbe menő hangfal csatlakozás nem a hagyományos,hanem külön a termékhez gyártott,ilyen:( [link] 2 dologra gondoltam: 1: veszek hangfal kábelt és a subwoofer lyukakba bedugom a végüket.

2: a kábelnek azt a végét ami a mélynyomóba megy egyszerűen bedugom az új passzív mélyládába,de ezeken a kábeleken van egy SZERINTEM ellenállás. Nézz már utána az erősítőnek légyszi. Köszi

2014. máj. 13. 20:37
 7/13 A kérdező kommentje:
2014. máj. 13. 20:39
 8/13 dirtboy ***** válasza:

néztem ilyen csatlakozós vezetéket de nincs ellenállás,minek is lenne.

szerintem vegyél ilyen csatlakozós vezetetéket,ezt a csatlakozót bedugod a helyére a másik végét blankolva meg a mély csatlakozójába,mivel autós nyomó lesz így gondolom banán csatlakozó lesz rajta.

2014. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A mostani vezeték még meg van ,csak nem éppen high end kategória. Ilyen csatlakozós vezetéket tudnál linkelni? És Még azt tudod,hogy ha nem ellenállás,akkor mi az a vezetéken a csatlakozástól nem messze? (2. kép) köszi hogy sokat segítesz!
2014. máj. 13. 21:11
 10/13 dirtboy ***** válasza:

jaj tényleg,most hogy mondod mit is kel keresni így már látom azokat a nagy fekete izéket.

a gond az hogy ilyet még nem láttam,nem tudom mi az,mi van a belsejében.

ilyen bizbasszal ellátott kábelt viszont nem láttam neten csak simát.

2014. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!