Házimozit szabad földelni?

Figyelt kérdés

Van egy Panasonic (SA-PT150) DVD lejátszó/házimozim. Egy ideje azt veszem észre, hoy ha hozzáérek a burkolathoz (fém) megráz. Nem nagyok, de azért észrevenni. Arra gondoltam leföldelem a házát, de ez nem okozna neki valami bajt?


Elsősorban szakértők válaszát várom, de ha valakinek van tapasztalata és megosztja velem, azt is szívesen fogadom!



2014. máj. 13. 14:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy a fázisceruza világít neki, és ha a multimétert berakom a ház és a földelés közé, akkor 0 és 2 között ugrál.
2014. máj. 13. 14:16
 2/4 anonim válasza:
Szerintem szabad. tegyél rá fém karikával egy földelőkábelt,amit egy 3 erű vezetékből kell rácsatlakoztatni.
2014. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kettős szigetelésű készüléket tilos földelni (lapos a dugó a kábelen, [link] ilyen jel van rata). Húzz ki mindent a bemenetéből, szinte biztos hogy nem fog rázni.


Ha így nem ráz, akkor meg kell keresni, hogy mégis mi ráz. Egyébként általában ezt a problémát egy TV rendszernél nem sok dolog okozhatja. Első körben az antenna, vagy kábeltévé kábelére tippelnék, mint hibaforrás. Ezt megoldja egy egyszerű galvanikus leválasztó.


A másik ok egy a tv-hez kötött PC szokott lenni, ami nincs rendesen földelve.

2014. máj. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anitaanita ***** válasza:

Igen, valóban ez a módi: Kettős szigetelésű berendezést tilos földelni. Azt nem tudom, hogy ez a régi bigott hülyeség változott-e, mert azért lássuk be: manapság már elég jó szigetelőket gyártanak, amik nem fognak elöregedni a védőföldeléstől.


Ha ez mégis megtörténik, akkor megtörténik közvetett földeléskor is (ahogy fenti válaszoló is írta; a PC-n keresztül.). Ezt észre se vesszük. De ha lecsatlakoztatjuk róla földelő rendszert, akkor jöhet a meglepi, és a bazinagy áramütés.


Az én személyes állásfoglalásom a témával kapcsolatban: ha nem szabad földelni, de a földelés fennállhat, akkor érdemes korrektül kialakítani a védőföldet. Úgy, hogy annak csatlakozása ne lehessen független a hálózati kábel csatlakozásától. Magyarán földelt dugvillán keresztül földelni, az eredeti dugvillát és kábeleket lecserélni. De nem vagyok érintésvédelmi szakember, csak ez nekem így a logikus.

2014. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!