Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért pattog/recseg néha a...

Misi0023 kérdése:

Miért pattog/recseg néha a mélynyomóm a kocsiban?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vettem egy 500w-os pioneer mélyládát, hozzá egy 100-0-es toxic erősitőt. A toxic egy biztositékkal megy, csak 500-at ad ki a mélynek. Eddig minden jól ment, nem is üvöltetem soha. Pár napja néha rájön a recsegés, de inkább olyan mintha pattogna. Néha forró az erősitő de néha nem amikor csinálja. Valami ötlet, hogy mitől van?
2014. ápr. 2. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy picit kontaktos a kábel, habár be kell valljam nem igazán volt még szerencsém autós hangrendszerekhez..

Na szóval a lényeg. Gyanús hogy a kábel megvan törve, szóval ha tudod, próbáld meg kicserélni, esetleg megigazítani

2014. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

Az is lehet, hogy a fejegységről túlvezérelt mélyhang jelet kap. Persze ez csak akkor jelentkezik, amikor nagy mélyeket kell kiadni.

Még vacak mp3-ból származó infrahang jelek is okozhatják.

Ha csak bizonyos zenéknél történik, akkor ez lesz a baj.

Próbáld meg a fejegységen visszavenni a mélyet és inkább az erősítőn ráadni.

Persze miután a fent leírt esetleges kontaktproblémákat kizártad.

2014. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Huszti Tibor ***** válasza:
Mit jelent hogy a toxic egy biztosítékkal megy?Egyébként 2 biztosíték van benne?Ha igen akkor a másik bizti is kell bele.Hogyan volt bekötve?Nem volt hídalva?Hozzáértő kötötte be vagy te oldottad meg odahaza saját elgondolás szerint?Egy-egy fotó néha jól jönne hogy is van bekötve az erősítő.
2014. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, két biztositék kéne bele, de mivel bridge-ben van két 250w os kimenet ezért a másik felébe nem kell bizti. Igy gyakorlatilag csak 500w-os. Ja és eddig rendesen ment...
2014. ápr. 3. 19:37
 5/8 Huszti Tibor ***** válasza:
4 csatornás a toxic?Sajnos ez az erősítő nagyon gyenge így valójában csak felét tudja a ráírt teljesítménynek és az is csak maximum watt nem rms teljesítmény.A pioneer pedig tudja ami rá van írva.Pontos típusa az erősítőnek?Pontos típusa a mélynyomónak????
2014. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Huszti Tibor ***** válasza:
Én a toxic tx 1000-est találtam de ott egy db 40 es bizti van.Erről talán 2x 200 watt rms jön le ha hidalod 2-2 oldalát/bridged/,ennél több nem.A tiéd milyen?
2014. ápr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megnézem igérem. Nekem a teljesitmény nem számit. Jól szólt ha kellett és jól is működött hónapokig. Most elkezdte ezt az anomáliát. De amint tudom irom a tipust mert neten nem találom én sem.
2014. ápr. 4. 15:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Na az amp egy toxic txc 1000. A mélyről annyit tudok, hogy pio impp 500 w. Holnap fogom a kébeleket letesztelni, meg más forrásból ráküldeni a zenét.
2014. ápr. 5. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!