Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet a probléma a videoton...

Mi lehet a probléma a videoton tv-mel?

Figyelt kérdés

Néhány éves videoton c29s11-am plat tv-m érdekesen kezdett el viselkedni.

Minden tökéletesen működik, kivéve a színkezelés.

Kör alakba szivárvány színűen vannak eltorzulva a színek, de csak a színek, a kép nem.

Mellékelek képet.


[link]

[link]


Az egyiken a kék háttérnek kéne lenni,

a másodikon pedig rendes színekben kéne lennie a műsornak.


Szerintetek mi lehet a probléma? Mennyibe kerülhet a javítása? Egyáltalán javítható?



2014. márc. 29. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elszineződött a katódcső, ez lehet azért mert mágnes került a közelébe, de ha nem, akkor próbáld meg azt hogy bekapcsolt állapotban egy mágnest mozgatsz a képernyő közelébe, talá. valamennyivel jobb lesz a helyzet. Valószínűleg már a végét járja benne a cső.
2014. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a lemágnesező áramkör PTC-je meghalt. Egy orion tv-vel jártam így, PTC csere, és az első bekapcsoláskor eltűnt a színhiba 90%-a, utána kihúztam, 20 perc múlva be, és a maradék 10% hiba is eltűnt. Egy PTC kb 800-1000Ft körül mozog, ha ez a probléma, ennyi az alkatrészköltség, plusz szervízdíj.
2014. márc. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Semmi mágneses dolgot nem tárolok a közelébe.

Az a PTC-s dolgot hallottam egyik ismerősömtől is, ő is arra gyanakodott, ő is hasonlóképp járt egyszer.

Nagyon szépen köszönöm még egyszer a segítséget. bátrabban fogok bele hó végén a javíttatásba :D

2014. márc. 30. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!