Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mennyire megbízhatóak és...

Mennyire megbízhatóak és időtállóak a MacBook gépek?

Figyelt kérdés

2008-as vagy 2010-es MacBook-on gondolkozom. Jól néznek ki, és a mai napig jól felszereltnek számítanak. Viszont nagyon nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak. Úgyértem, hogy ha ehy 2008-as vagy 2010-es darabban elromlik valami, akkor az javítható, cserélhető? Csak mert a 2013-as pengevékony gépek nem igazán javíthatóak. Pl a RAM és az alaplap egybe van forrasztva.

Igazándiból videók vágására és fotók szerkesztésére használnám sokat. Windows számomra megfelel, de ezen a két ponton nagyon nehézkes a munka vele, és hosszú ideig is tart.



2014. márc. 15. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem nagyon javítható. Ráadásul a 2008-as gép már iszonyat gyenge.

Videóvágáshoz meg egyébként is erősen ajánlott az SSD.

Egy 2010-es gép még elfogadható de csak SSD-vel. Gyárilag nem azzal szerelik.

Viszont az új retinás gépek erőművek, főleg a 2008-ashoz képest. De nyilván árban is drágábbak.

Cserélni nem nagyon tudsz benne semmit sem amit az újakban ne tudnál.

Egyedül a memória az ami rá van forrasztva az új gépeken az alaplapra és nem bővíthető. A többit ami olyan amúgy sem tudod javítani vagy cserélni. Ami meg cserélhető az az újban is az.


Videóvágásra már érdemes dedikált videókártyásat venni, az meg csak a 15-ös modellekben volt.

A 2010-es meg az újak között már tényleg hatalmas az eltérés árban.


Viszont volt valamelyik régebbi modell amikben előszeretettel mentek tönkre a videókártyák. Egyes modelleknél cserélte az apple ingyen az alaplapot. De nem tudom, hogy melyik gépek ezek. Nézz szét a fórumokon.

2014. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosítok. A 2010.est árulták ssd-vel is.
2014. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ÁÁÁÁ, értem. Tehát vegyek újat? Csak mert 1000€ környékét egy 11"-os gépre...ha 15 lenne, akkor oké, de 11" az nekem kicsi. :/

Azt hiszem, hogy egy nehezen rágható téma lesz.

2014. márc. 15. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1000EUR-ért vegyél egy használt 15-öst.

Ezt a 11-est nem értem, hogy hogy keverted ide. Ugye nem 11"-on akarsz videót vágni?

2014. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem. De Ausztriában a 11"-os a legolcsóbb a maga 999,99€-jával, és azért...az nagyon pici.
2014. márc. 15. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Segítek. Videóvágásra 15"-os macbook pro kell, abból is az i7-es modellek érdekesek számodra. A legolcsóbbak ebből az early/late 2011-es modellek.


300e ft körül megvehetőek használtan.


Ezekbe a gépekbe utólag tehető SSD is, a meglévő HDD mellé (!). A lényeg, hogy erős a processzoruk (4 mag, 8 szál) és a graf. gyorsító is használható. Ram bővíthető 32 gigáig.

2014. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!